Dinamo II – Solin 2:1

Treća uzastopna pobjeda Dinama II

S dva brzoptezna pogotka u razmaku od jedne minute maksimirski su nogometaši nastavili marširati kroz Drugu HNL. U okršaju 25. kola svladali su Solin 2:1 upisavši treću uzastopnu pobjedu i time, dakako, učvrstili svoje mjesto na vrhu ljestvice. Sljedeći ispit plave očekuje 7. travnja kad gostuju kod Hrvatskog dragovoljca u Sigetu.

Mario Ćuže u 25. je minuti projurio desnim krilom, zavrnuo loptu u sredinu gdje ju je, sedam metara od vrata, dočekao Ivan Božić i lansirao pod prečku za 1:0. Lopta je pritom okrznula gostujućega braniča i prevarila vratara Jelića.

I dok su neki kibici još uvijek stajali plješčući dobroj akciji plavih, već je bilo – 2:0. Ponovno su „nered“ u solinskom kaznenom prostoru priredili maksimirska „čelična krila“ Božić i Ćuže. Ovaj su put zamijenili uloge: Božić je ubacio loptu u for Ćuži koji je trčao sam prema vrataru Jeliću, ali ga je s leđa sapleo gostujući branič, a šibenski sudac Dino Papak pokazao na jedanaesterac. S bijele je točke pogodio Neven Đurasek.

Malo je nedostajalo da Solinjani jednakom „brzinom“ uzvrate Dinamu: u 66. su minuti smanjili vodstvo iz jedanaesterca, a već u 67. njihov napadač Antonio Pavlinović promašio veliku priliku. Dinamov kapetan Karlo Plantak, koji je ovom prilikom morao uskočiti na mjesto stopera, našao se u dvoboju s Pavlinovićem, a njihov kontakt sudac označio prekršajem za kazneni udarac. Strijelac iz jedanaesterca bio je Luka Ivanović. No, već u sljedećoj akciji Pavlinović se sjurio desnom stranom, izbio sam pred vratara Dinka Horkaša i sa desetak metara snažno opalio loptu – pored vrata.

Dinamo II mogao je povesti još u ranijoj fazi utakmice. Karlo Muhar i Ćuže vješto su kombinirali na desnoj strani, ali Muhar je s deset metara lansirao loptu u vratara. Djelić nogometne romantike vidjeli smo u 37. minuti, bio je to sjajan vez, proigravanje od prve, a u tom su „njihanju“ suparničke obrane sudjelovali Ćuže, Đurasek, Miklić i Božić. Gostujući su braniči ipak uspjeli izbiti loptu. Nedugo potom Đurasek je protutnjao desnom stranom, poslao povratnu Božiću, kojem je samo „milisekunda“ nedostajala da stigne dohvatiti loptu i skrenuti je u mrežu.

U samome smiraju prvoga dijela solinski je vratar, nakon ubačaja sdesna, uhvatio pa odjednom ispustio loptu što je pomalo zbunilo i Dinamova vezista Lovru Anića koji je gađao praznu mrežu... No, udarac nije bio dovoljno snažan pa su domaći braniči stigli izbiti s gol-crte.

Dinamo II nastavio je vezove kroz solinsku obranu i u drugome dijelu, Božić je u 62. minuti sa 17 metara poslao loptu malo pored stative. Gosti su se uspjeli trgnuti nakon postignutoga pogotka i od toga su trenutka uhvatili ravnotežu u igri, ali unatoč tome, nisu mogli do bod(ov)a.