Solin – Dinamo II 0:3

Tri gola u Solinu sjajna uvertira u nedjeljni derbi

Furiozna završnica, tri pogotka, volej u rašlje, dvostruka proigravanja, uvjerljiva pobjeda... Atraktivnom izvedbom u Solinu nogometaši Dinama II nastavili su pohod Drugom HNL, učvrstili se na čelu ljestvice i u takvom, pobjedničkom ozračju čekaju nedjeljni derbi protiv Hajduka II na travnjaku Hitrec.Kaciana. U dvoboju 13. kola plavi su u gostima svladali Solin 3:0 što je sjajna uvertira u derbi u kojem će nastojati „potvrditi“ pobjedu iz prethodnoga ogleda protiv Hajduka II, kad su na glavnom travnjaku Poljuda slavili s 1:0.

I tada je, baš kao i ove subote u Solinu, mrežu načeo razigrani i nadahnuti Borna Miklić. Opet je instinktom lisice vrebao i dočekao pogrešku vratara i braniča pa munjevitom reakcijom pospremio loptu u mrežu. U toj su, 74. minuti Bojan Knežević i Ivan Božić kombinirali pred solinskim kaznenim prostorom izbacivši iz težišta gotovo kompletnu domaću obranu. Knežević je pritom snažno pucao, vratar Čagalj odbio loptu, a na nju natrčao Miklić i skrenuo je u gol. To je njegov sedmi pogodak ove sezone što znači da se i dalje vijori na vrhu ljestvice najboljih strijelaca Druge HNL sa dva gola više od prvoga pratitelja, Ivana Delića iz Hajduka II.

Brzopotezni mat uslijedio je nakon samo minutu i pol kad su Zagrepčani poveli 2:0 i time praktički otklonili dvojbe oko pobjednika.

Endri Çekiçi zavrnuo je loptu s desne strane, a na drugoj je stativi dočekao Božić pa efektno volejem lansirao u suprotne rašlje!

Upravo je Božić „potpisao“ i treći Dinamov pogodak. Pet minuta prije kraja Dario Špikić sjurio se lijevim krilom, ubacio u sredinu, a Božić bez poteškoća skrenuo u mrežu.

I domaći su stvarali prilike, posebice u prvom dijelu. Ninčević je poslao loptu malo pored stative, nešto kasnije pokušao je i Perković dalekometnim udarcem... Ipak, Dinamo II mogao je i ranije odvesti utakmicu na svoj mlin. Nakon udarca iz kuta u 16. minuti Miklić je glavom proslijedio loptu na drugu stativu, gdje je Çekiçi zakasnio za milisekundu. Karlo Muhar pokušao je iznenaditi vratara snažnim udarcem sa 20 metara, ali je lopta preletjela prečku.

Trener Igor Jovićević do ove je visoke i dojmljive pobjede došao nakon prisilnih rošada u momčadi. Tako je, primjerice, umjesto kartoniranoga Marijana Čabraje u ulogu lijevoga beka morao uskočiti njegov pandan s desne strane, Kobie Morris. Na mjestu desnoga beka osvanuo je bivši igrač Splita, Frane Maglica, koji je ovom prilikom upisao i prvi službeni nastup za drugu maksimirsku momčad.