Dinamo II – Varaždin 1:2

Varaždinci slavili u atraktivnoj predstavi

Bio je to nogomet gotovo europskoga ritma, uz čvrste duele, dubinske lopte, dojmljiva proigravanja u prostor, a sve to uz brojne snažne udarce, bilo iz daljine ili samoga kaznenog prostora... Obojici su vratara bridjeli dlanovi nakon silnih plotuna. U takvom je ambijentu Varaždin svladao momčad Dinama II sa 2:1 u okršaju 17. kola Druge HNL na travnjaku Hitrec-Kaciana.

Pet minuta prije kraja, u trenucima kad su lopte frcale pred objema vratima, domaći su u punoj brzini krenuli u lov na izjednačenje. Endri Çekiçi efektnom je „filigranskom“ dubinskom loptom proigrao Ivana Božića... I baš kad je maksimirski napadač krenuo u trk kojim bi osvanuo sam pred vratarem, pomoćni je sudac brzopleto označio zaleđe. A, još su mu i igrači za vrijeme akcije (!) sugerirali da je Božić u dozvoljenoj poziciji, dok zaleđe Uendija Vecaja ne utječe na igru. Vecaj nije išao na loptu, stao je i raširio ruke. Ovime je prekinut obećavajući kontranapad i velika prilika Dinama II.

Kako god, Varaždinci su i drugi put ove sezone svladali maksimirskoga suparnika, u prvom su dijelu natjecanja na svom travnjaku pobijedili 2:0. Uvertira u vodeći pogodak ove subote bila je akcija iz 39. minute kad je Domagoj Drožđek povukao napad pa snažno pucao sa 12 metara, a vratar Dinko Horkaš paradom iščupao loptu ispod prečke. No, nepunu je minutu kasnije, praktički u istom napadu, varaždinski lijevi bek, Nigerijac Muhammed Kabiru, zavrnuo slijeva, a Leonard Mesarić glavom sa sedam metara loptu poslao u suprotni kut. Ovdje je riječ o čakovečkom Leonardu Mesariću, koji u Varaždinu igra na mjestu zadnjeg veznog, imenjaku i prezimenjaku bivšega Dinamova stopera, trenutačno kapetana prvoligaša Rudeša.

Kako su „zatvorili“ prvo, Varaždinci su „otvorili“ drugo poluvrijeme – pogotkom. Drožđek je izveo slobodan udarac s lijeve strane, a loptu je na vrhu peterca spretno dohvatio bivši maksimirski vezist Dario Jertec i glavom je skrenuo u „malu mrežu.“

Dinamo II „vratio se u igru“ u 63. minuti. Mario Ćuže gađao je glavom sa sedam metara, vratar Ivan Nevistić paradom skrenuo loptu u stativu, a na „odbijanac“ pred samom gol-crtom natrčao Dinamov Varaždinac Marko Stolnik i zakucao je u mrežu.

Bio je to dodatni impuls za uraganski lov na izjednačenje. Štoviše, samo minutu i pol kasnije Neven Đurasek povukao je kontranapad po desnoj strani, ubacio pred vrata, Božić neometan pucao sa samo šest metara, a Nevistić čudesno izbio loptu i spriječio naoko siguran pogodak! Pokušao je i Karlo Muhar koji je presjekao napad gostiju, sjurio se u kontru pa proigrao Çekiçija, a on sa 20 metara poslao loptu uza samu stativu.

Kako je Dinamo II svim snagama krenuo na izjednačenje, Varaždincima se na trenutke otvarao prostor u maksimirskoj obrani pa je tako u 74.  minuti Josip Golubar u kaznenom prostoru proigrao Nenada Erića, koji je snažno pucao, a Horkaš odbio loptu.

Upravo su Golubar i Horkaš bili glavni akteri sjajne akcije na otvaranju drugoga dijela, kad su gosti vodili s 1:0. Jertec je poslao nisku loptu u kazneni prostor, na nju potom natrčao Golubar i neometan snažno pucao sa desetak metara. Horkaš je ponovno munjevitim refleksom uspio spriječiti pogodak.

S druge je, pak, strane Varaždinski vratar nešto kasnije jedva uspio „bekendirati“ Çekiçijev nalet sdesna. Dinamov je vezist snažno pucao sa desetak metara, a Nevistić zaustavio loptu. U začetku je akcije Dario Špikić srušen u kaznenom prostoru, ali riječki je sudac Marko Linić procijenio da nije riječ o prekršaju za jedanaesterac.

Praktički u sljedećem napadu, u 57. minuti pri vodstvu gostiju 2:0, Ćuže je dubinskom loptom proigrao Çekiçija koji se domogao kaznenog prostora pa pronašao Miklića na lijevoj strani. Dinamov je centarfor pokušao lobom iznenaditi Nevistića, ali nije uspio dobro zahvatiti loptu.

Dinamo će svakako žaliti i za prilikom sa samoga početka. Pitanje je u kojem bi smjeru otplovila utakmica da je udarac maksimirskoga kapetana Filipa Uremovića u četvrtoj minuti sa sedam metara odsjeo samo koji centimetar niže – tik ispod umjesto tik iznad prečke.

Plavi su upisali već treći uzastopni poraz na svom terenu, ali su i nadalje – na vrhu ljestvice! Prvi pratitelj Gorica zaostaje dva boda. U sljedećem kolu, 25. studenoga, Dinamo II gostuje u Šibeniku.