Zadar – Dinamo II 1:1:

Zadrani izborili bod pet minuta prije kraja

Treća međusobna prvenstvena utakmica, treći remi, dva pogotka, po četiri velike prilike na svakoj strani... U takvom je ozračju zaključen okršaj 24. kola Druge HNL u kojem su Zadar i Dinamo II odigrali 1:1. Dvoboj je u loži zadarskoga stadiona pratio i trener Dinamove udarne momčadi Zoran Mamić zajedno s članovima stručnog stožera.

Gledatelji u Zadru na trenutke bi pratili utakmicu skrećući pogled lijevo pa desno i obrnuto, kao u tenisu. Kad bi god jedna momčad stvorila priliku za pogodak, uslijedila bi “vatr(ic)a” na suprotnoj strani: Zadar bi zaprijetio u 30. minuti, Dinamo II u 31., Zadrani opet u 35., gosti u 36... Sličan je ritam, kao u pravilnim cikličkim razmacima, bio i u drugom poluvremenu: domaći su propustili šansu u 55. minuti, Dinamo II u 57., Zadrani u 71., gosti u 73.

Kako god, domaći su se vrlo dobrom i čvrstom igrom suprotstavili maksimirskoj momčadi i u samome smiraju utakmice izborili nagradu za svoj trud: postigli izjednačujući pogodak. Zagrepčani su vodili od 49. minute kad su dvama furioznim naletima slomili suparničku obranu. Machado je ubacio loptu u kazneni prostor iz slobodnoga udarca s lijeve strane, Stolnik glavom pucao s pet metara, a Gluić paradom izbio u korner. Nakon udarca iz kuta loptu je prihvatio Badji, zadarski vratar novom intervencijom jedva spriječio pogodak, ili preciznije: odgodio ga za tri sekunde. Loptu je pred gol-crtom dohvatio Jeremy Taravel i skrenuo ju u mrežu.

Domaći su bod izborili pet minuta prije kraja. Vrlo dobri zadarski ljevokrilni napadač Blažević povukao je napad domaćih, prebacio udesno za Kapovića koji je odigrao povratnu loptu Stipanoviću, a ovaj ju plasirao u kut za konačnih 1:1.

Od srca čestitam Zadru na bodu. Nismo imali preveliku tečnost u igri, što zbog terena, a što zbog drugih stvari, ali to je već tema za našu kabinu. Fernandes? Mislim da je danas po pitanju voljnog momenta bio jako dobar. Zadovoljan sam njegovim pristupom, istaknuo je trener Sopić, a njegov zadarski kolega dodao: Sama pojava Dinamovih igrača i samo ime Dinamo dodatno su motivirali moju momčad. Za mene je ovaj bod kao pobjeda - rekao je trener momčadi.

Zadrani su, doduše, nadomak izjednačenju bili i šest minuta nakon Dinamova pogotka. Blažević je ubacio s desne strane, Terkeš pucao, a maksimirski vratar Miškić paradom spriječio pogodak. Na odbijenu je loptu natrčao Muhar i izbio ju u polje...

Odmah je potom uslijedio furiozan Fernandesov nalet po lijevoj strani, sa 15 je metara lansirao “projektil”, ali malo pored suprotne stative.

Nekoliko minuta kasnije Miškić je, nakon akcije Jerbića i Butića, efektnim letom odbio loptu nakon Blaževićeva udarca da bi odmah potom Machado iz slobodnoga udarca sa 18 metara poslao loptu uza samu stativu.

Zadar je u prvom dijelu zaprijetio nakon dviju Jurićevih akcija. U 30. je minuti snažno pucao sa 15 metara s desne strane, a lopta prohujala pored vratnice. Nedugo kasnije vještim je proigravanjem “izgurao” Blaževića samoga pred Miškića. Zadarski je napadač lobom prebacio maksimirsku “jedinicu”, ali je u zadnji trenutak loptu s gol-crte izbio Stolnik. U međuvremenu je i Gluić na suprotnoj strani morao “bekendirati” snažne udarce. Prvo je odbio Fernandesov šut sa 18 metara, da bi na izmaku prvoga dijela, nakon gužve u kaznenom prostoru, iz samoga kuta uspio skrenuti loptu izvan igrališta. Dobru je priliku imao i Machado, ali je zgusnuta zadarska obrana uspjela blokirati udarac.

Maksimirska se momčad s ovim remijem zadržala na četvrtom mjestu na ljestvici sa 35 osvojenih bodova. Vodeći trojac čine Šibenik sa 53, Cibalia sa 50 i Sesvete sa 41 bodom. Na petom je mjestu Dugopolje s dva boda manje od Dinama II.

– Znali smo kakva će biti utakmica samim time što su nam neki igrači izostali zbog obaveza u reprezentaciji. Morali smo, stoga, priključiti nekolicinu iz prve momčadi što je “dvosjekli mač” jer ti su dečki prvi put kod nas, a svaki suparnik protiv nas želi pružiti i više od svojih mogućnosti. To se danas vidjelo kod Zadra. Od srca čestitam Zadru na bodu jer je više nego zaslužen. Mi nismo imali preveliku tečnost u igri, što zbog terena, a što zbog drugih stvari, ali to je već tema za našu kabinu. Fernandes? Mislim da je danas po pitanju voljnog momenta bio jako dobar. Zadovoljan sam njegovim pristupom. Naravno da nije jednostavno doći u neku momčad i očekivati da će jedan igrač sve sam riješiti – istaknuo je trener Dinama II, Željko Sopić.

Njegov kolega na zadarskoj klupi, Josip Butić, kratko je dodao: – Sama pojava Dinamovih igrača i samo ime Dinamo dodatno su motivirali moju momčad. Za mene je ovaj bod kao pobjeda. Mogli su gosti, ruku na srce, i prelomiti utakmicu da je Fernandes zabio za 2:0. Teško bismo se mi vratili. Imali smo danas i malo sreće.