Gledatelja: 3130

Dinamo: Livaković - Stojanović, Sigali, Benković, Lecjaks - Moro, Antolić - Soudani, Ćorić (od 55. Gojak), Fernandes (od 90. Knežević) - Hodžić (od 74. Fiolić)

Istra 1961: Ivušić - Miloš, Gojković, Bertoša, Kitanovski (od 86. Grujević) - Mitrevski, Paracki - Gržan, Maksimović, Prelčec (od 81. Urošević) - Matjaž (od 72. Burić)

Strijelci: 1:0 Moro (22.), 2:0 Benković (40.)

Dinamo je u 1. kolu Hrvatski Telekom Prve lige na Maksimiru ugostio Istru 1961 i upisao 2:0 pobjedu. Pogotke su postigli Moro i Benković, a momčad koju od ove sezone vodi trener Mario Cvitanović tako je na odličan način najavila novu sezonu,

Od prve minute na golu je bio Livaković, a u zadnjoj liniji bili su stoperi Sigali i Benković te na stranama Stojanović i Lecjaks. U sredini su igrali Moro i Antolić, a ispred njih Soudani, Ćorić i Fernandes. Špica je od prve minute bio Hodžić.

Debi u dresu Dinama, što se tiče natjecateljskih utakmica, upisao je Čeh Jan Lecjaks koji je protiv Istre odigrao svih 90 minuta i pokazao odličnu igru na svojoj poziciji lijevog beka.

U četvrtoj minuti susreta sjajna reakcija Livakovića koji je obranio pokušaj Matyazha glavom iz blizine. Kombinirali su kasnije na drugoj strani Fernandes i Ćorić, na kraju su gosti blokirali pokušaj s lijeve strane. U 14. minuti Ćorić se odlučio na udarac s 22-23 metra, ali Ivušić je uspješno obranio. U 15. minuti Soudani je pucao s ruba kaznenog prostora, a loptu je poslao malo preko gola.

Dobru ideju imali su Modri nešto kasnije. U 21. minuti Lecjaks je precizno dodao prizemnu u sredinu za Soudanija koji vraća loptu na nekih 18 metara, a onda kapetan Antolić puca preko gola. U 22. minuti slavlje Dinama i prvi pogodak, mrežu je zatresao mladi Nikola Moro s nekih 25 metara, na asistenciju preciznog Ćorića.

Modri su u novu sezonu krenuli u prekrasnim adidas dresovima koje je Dinamo prije nekoliko dana predstavio na svečanoj promociji na stadionu Maksimir.

U 32. minuti opasnost pred vratima Dinama, ali ubačaj Istre s desne strane Stojanović na vrijeme otklanja glavom. Povećanje prednosti vidjeli smo u 40. minuti. Raspoloženi Ćorić izveo je korner s lijeve strane, a Benković sjajno iz kaznenog prostora leđima okrenut sjajno glavom zatresao desni gornji kut za 2:0.

NIZ PRILIKA, ALI BEZ POGOTKA U NASTAVKU

U 48. minuti iz kaznenog je prostora pucao Kitanovski, ali Livaković je na vrijeme istrčao i spasio loptu. Nastavak susreta donio je nastavak dominacije Modrih na terenu i nove prilike. Nešto kasnije Gojak se odlučio na udarac, ali loptu je poslao daleko od gola Istre. I Hodžić je bio u dobroj prilici kada je prizemno dodavanje Soudanija poslao malo pokraj desne vratnice. Kasnije je dobru ideju imao Fernandes koji je iskosa s desne strane vratio prema sredini, a Moro zatim loptu poslao u vratara Ivušića. Redale su se prilike Dinama, a Gojak je u 78. minuti s ruba kaznenog prostora pucao preko gola. Minutu prije kraja susreta Soudani je bio u sjajnoj situaciji, ali pucao je s nekih 12 metara pokraj lijeve vratnice.

Nakon zaslužene pobjede protiv Istre 1961, u idućem kolu Dinamo će na Maksimiru ugostiti još jednog protivnika. U petak, 21. srpnja, na rasporedu je utakmica s Cibalijom.