Zaslužena pobjeda protiv ukrajinske momčadi

Autor fotografije: Pixsell/Marko Prpić

Prijateljska utakmica, 7.7.2017.

Stadion Fazanerija, Murska Sobota

Dinamo - Vorskla Poltava 1:0 (1:0)

Dinamo: Livaković (od 72. Mikulić) – Stojanović, Sigali, Benković, Lecjaks - Antolić, Moro - Fiolić (od 26. Guilherme), Sammir, Fernandes - Hodžić; drugo poluvrijeme: Livaković - Stojanović (od 55. Matel), Sigali (od 55. Rrahmani), Lešković, Lecjaks (od 55. Sosa) - Moro (od 55. Pivarić), Antolić (od 55. Knežević) - Guilherme, Sammir (od 55. Gojak), Fernandes (od 68. Soudani) - Hodžić (od 55. Henriquez)

Vorskla Poltava: Shust, Perduta, Chyzov, Dallku, Sapai, Rebenok, Chesnakov, Skliar, Kadymian, Sharpar, Kolomoiets

Žuti kartoni: Stojanović, Benković, Sigali, Rrahmani

Strijelci: 1:0 Hodžić (13.)

U trećoj pripremnoj utakmici u Sloveniji Dinamo je odmjerio snage s ukrajinskim klubom Vorskla Poltava i upisao zasluženu 1:0 pobjedu. Pogodak je u 13. minuti postigao Hodžić na asistenciju Antolića iz slobodnog udarca.

Iako se nakratko činilo da zbog olujnog vjetra i jakog pljuska susret neće biti odigran, vrijeme se u Moravskim Toplicama taman oko 17 sati smirilo i Modri su spremni otputovali u Morsku Sobotu na novu prijateljsku utakmicu. Sastav Dinama od prve je minute protiv Ukrajinaca izgledao ovako: na golu je bio Livaković, a u zadnjoj liniji Stojanović, Sigali, Benković i Lecjaks. U sredini su igrali Antolić i Moro, a ispred njih Fiolić, Sammir i Fernandes. U vrhu napada bio je Hodžić.

Prvih desetak minuta igre gledali smo mirniju situaciju na terenu bez nekih ozbiljnijih prilika, a onda se u 13. minuti zatresla mreža Ukrajinaca. Prekršaj na Fernandesu na lijevoj strani, Antolić je precizno izveo slobodan udarac u sredinu gdje je Hodžić sjajno reagirao i pospremio loptu u desni kut mreže.

Dinamo na pripremama

Mura - Dinamo 0:4

Dinamo - Tosno 0:1

Dinamo - Slovacko 8.7.

U 30. minuti susreta Lecjaks se odlučio na direktni udarac iskosa s lijeve strane, ali vratar Shust spremno je uhvatio loptu. Nešto kasnije u dobroj je situaciji bio Fernandes koji je ispred gola s nekoliko metara poslao loptu pokraj lijeve vratnice. U 38. minuti dobru je zamisao imao Guilherme koji je s desne strane prizemnu pokušao gurnuti do Sammira ispred ukrajinskog gola, ali lopta je ipak zapela u bloku. Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao, a Modri su otišli na kratki odmor uz minimalnih 1:0.

Drugo poluvrijeme i za početak samo jedna promjena u momčadi. Umjesto Benkovića na mjesto stopera ušao je Lešković, dok je još u prvom dijelu Fiolića u sredini zamijenio Guilherme. U 55. minuti trener Petev napravio je još nekoliko izmjena. Na stranama su igrali Matel i Sosa, stoperi su bili Rrahmani i Lešković. U sredini su igrali Pivarić i Knežević, a ispred njih Fernandes, Gojak i Guilherme. Špica je bio Henriquez. Nešto kasnije Fernandesa je zamijenio Soudani.

Nizali su igrači Dinama prilike, igralo se uglavnom na polovici protivničke momčadi, a Modri su bili izuzetno raspoložei. U 56. minuti sjajan ubačaj Sose s lijeve strane, ali loptu hvata vratar Vorskle Poltave. U 74. minuti pucao je Henriquez s ruba kaznenog prostora, a loptu šalje pokraj gola. Minutu kasnije precizno je Soudani s desne strane ubacio pred gol ukrajinskog kluba gdje Henriquez ipak nije uspio dobro reagirati. Nešto kasnije i Alžirac se odlučio na udarac s 15-ak metara, ali protivnički vratar ponovno je spremno uhvatio loptu.

Razigrani Modri stvarali su pritisak i kontrolirali igru, ali do kraja nisu uspjeli povećati prednost. U 88. minuti Gojakov pokušaj iz slobodnog udarca s nekih 23-24 metra odlazi pokraj gola. Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao.

Posljednja prijateljska utakmica na pripremama u Sloveniji bit će ogled s češkim klubom Slovacko. Susret je na rasporedu u subotu, 8.7., u 18 sati, a live stream možete gledati na web stranici ili u programu Hrvatske nogometne televizije.