Austria kaznila sve, Dinamo ide u Beč s dva pogotka minusa

Suci: Howard Webb, Michael Mullarkey, Darren Cann, Simon Bennett, 1. DPS: Lee Probert, 2. DPS: Lee Mason (svi Engleska)

Dinamo: Zelenika - Pinto, Addy, Šimunić, Pivarić - Ademi - Soudani, Husejinović (od 62. Sammir), Pamić (od 83. Brozović), Fernandes - Čop (od 70. Rukavina)

Austria: Linder - Koch, Rogulj, Ortlechner, Leovac - Royer (od 90. Murg), Holland, Stanković, Mader, Jun (od 85. Grunwald) - Hosiner (od 82. Okotie)

Žuti kartoni: Pivarić (48.), Fernandes (81.), Ademi (84.) / Leovac (41.), Mader (65.)

Isključenje: Rukavina (71.)

Strijelci: 0:1 Leovac (68.), 0:2 Stanković (75.)

Dinamo je u prvoj utakmici play-offa Lige prvaka doživio domaći 2:0 poraz od Austrije. Modri su bili bolja momčad, posebno u prvom dijelu utakmice, no Austria je realizirala prvu pravu priliku u nastavku, Dinamo je brzo ostao s igračem manje da bi potom gosti iskusno zabili i drugi pogodak. Naravno, Austria sada ima veliku prednost uoči uzvrata koji se sljedeći utorak igra u Beču, no još se igra minimalno 90 minuta i Dinamo se sigurno neće predati do posljednje sekunde.

Dinamo je u prvu utakmicu protiv Austrije od samog početka krenuo po pobjedu, ali nije jurišao. Trener Jurčić na teren je poslao ofenzivn(ij)u varijantu s Ademijem kao zadnjim veznim te Pamić i Husejinovićem ispred njega i Dinamo je zaista bio dominantan. Modri su zagospodarili terenom, Austria se povukla na vlastitu polovicu i po mnogo čemu je to zapravo izgledalo kao "uobičajena prvenstvena utakmica". Naravno, "sitna" razlika je bio golemi ulog – Liga prvaka.

Dinamo je dominirao u prvom dijelu, imao nekoliko lijepih prilika, ali gosti su sačuvali "čistu mrežu" da bi u nastavku prvu pravu priliku pretvorili u pogodak. "Vodu na mlin" Austrije svakako je "pustio" i sudac Howard Webb koji je (pre)strogo pokazao izravni crveni karton Anti Rukavini.

Odmah je bilo jasno kako će Dinamo teško proći kroz tako gusto postavljene goste koji nisu izlazili iz formacije za "sav novac na svijetu". Trener Bjelica postavio je svoje igrača na vlastitu polovicu, a tek je Hosiner "lutao" među braničima Modrih pa iako je Dinamo često akcije započinjao preko Zelenike čak niti tada gosti nisu izlazili sa svoje polovice.

Naravno, u takvoj igri jedino se zapravo prolaz mogao otvoriti na stranama gdje je nekoliko puta odlično prošao Pivarić. Tako je lijepo prošao u 20. minuti, povratnom našao Soudanija čiji udarac Lindner brani. Isti dvojac prijetio je i par minuta kasnije kada je Soudani pucao glavom, no udarac ide preko gola.

U posljednjih desetak minuta Modri su dodatno stisnuli, a Austri se povukla "više od očekivanog". Pamić je nabacio iz prekida, Fernandes pucao glavom, ali Lindner je i to obranio. Modri su u nastavku nastavili dominirati pa je tako Soudani odmah na početku dobro rastegnuo austrijskog vratara koji je ipak uspio obraniti njegov udarac. Ipak, Austria se nakon otprilike sat vremena igre odlučila odigrati i nešto prema naprijed pa su uputila nekoliko opasnih centaršuteva, prebacili igru na polovicu Dinama, no nisu imali konkretne prilike.

Veliko hvala gledateljima

Večeras je na Maksimiru bilo oko 25 tisuća gledatelja, a atmosfera je bila krasna. Dinamo se želi zahvaliti svima koji su bili na stadionu, bodrili momčad i pokušali pomoći, no na terenu jednostavno nije išlo.

Trener je odlučio vratiti dominaciju Dinama ubacivanjem Sammira kojeg su tribine pozdravile ovacijama, no nažalost – stvari su se krenule razvijati u potpuno drugačijem svjetlu. Igrala se 68. minuti kada je Austria šokirala oko 25 tisuća gledatelja i povela. Mader je sjajnim dodavanjem izbacio tri igrača Dinama, Hosiner povukao u sredinu, a Leovac u punom trku sve pratio po lijevoj strani, dobio loptu i "zakucao" je u prvi kut. Logično, Dinamo je krenuo u drugu zamjenu pa je u igru ušao Ante Rukavina, ali niti minutu kasnije neoprezno je visoko dignuo nogu na centru, a sudac Webb (pre)strogo mu pokazao izravni crveni karton.

Jasno, tada je već bilo kako će Dinamo teško s igračem manje u posljednjih 15 minuta loviti rezultat pa je vrlo brzo stigao novi pogodak Austrije. Koch je prošao po strani i dao povratnu za Stankovića koji je s vrha kaznenog prostora šalje u mrežu za 0:2.

Gosti su do kraja mirno sačuvali svoju prednost i sljedeći utorak u Beču brane dva pogotka prednosti, no Dinamo protiv Austrije nije izgledao kao lošija momčad, igra se druga utakmica i Modri se sigurno neće predati.