Autor fotografije: Sanjin Strukic/PIXSELL

Maksimir, Zagreb, 20.9.2018., 21:00h, Gledatelja: 17.570

Suci: Craig Pawson, Lee Betts, Ian Hussin, Jonathan Moss, Chris Kavanagh, Harry Lennard (svi Engleska)

Dinamo (4-1-4-1): Livaković - Stojanović, Theophile, Dilaver, Rrahmani - Šunjić - Hajrović (od 81. Doumbia), Gojak, Olmo, Oršić (od 76. Kadzior) - Gavranović (od 85. Budimir). Trener: Nenad Bjelica.

Fenerbahce (4-2-3-1): Tekin - Özbayraklı, Neustädter, Reyes, Köybaşı - Topal, Elmas - Potuk, Benzia (od 65. Jailson), Chahechouhe (od 65. Alici) - Frey. Trener: Phillip Cocu.

Žuti kartoni: Hajrović (44.), Gojak (64.), Koybasi (64.), Elmas (69.), Šunjić (77.)

Strijelci: 1:0 - Šunjić (16.), 2:0 - Hajrović (27.), 2:1 - Neustadter (47.), 3:1 - Hajrović (57.), 4:1 - Olmo (60.)

Dinamo je velikom pobjedom otvorio UEFA Europa ligu! Modri su odigrali sjajnu utakmicu, dominirali i potpuno zasluženo s 4:1 svladali turskog velikana. Strijelci u pobjedi nad Fenerbahceom bili su: Ivan Šunjić, dvaput Izet Hajrović i Dani Olmo.

Strateg Dinama Nenad Bjelica odlučio se za standardnu 4-1-4-1 formaciju, s Livakovićem na vratima u ulozi kapetana. U zadnjoj liniji umjesto ozlijeđenog Leovca zaigrao je Rrahmani, umjesto Ademija igrao je Šunjić, dok se na lijevo krilo vratio brzonogi Oršić

Plavi su bolje otvorili utakmicu za razliku od turskog protivnika. Kontrolirao je Dinamo sredinu terena i već u 5. minuti stvorio prvi prigodu - Oršić je s ruba kaznenog prostora bio neprecizan. Dinamo je došao do zasluženog vodstva u 16. minuti susreta. Tad je nakon brzog kornera Oršić odigrao povratnu loptu za Hajrovića, njegov udarac bio je blokiran, lopta je došla do Gavranovića koji lijepo asistira za Šunjića koji su ruba kaznenog prostora precizno šalje loptu u lijevi donji kut. Bio je to prvi gol Šunjića za Dinamo!

Prvi pokušaj gosti iz azijskog dijela Istanbula imali su u 26. minuti kad je Elmas bio neprecizan. I, samo minutu kasnije, Dinamo je povećao vodstvo. Nakon proigravanja Gojaka, Gavranović se izborio za loptu, odigrao nestvarnu asistenciju, petom, za Hajrovića koji snažnim udarcem s desetak metara u bliži kut matira vratara Fenerbahcea.

Jedinu opasnu priliku gosti su imali u 33. minuti, kad je Koybasi iz slobodnog udarca šutirao pod prečku, ali sjajnom paradom loptu je obranio Livaković. Do kraja poluvremena, u kojem su uputili čak 13 udaraca, Plavi su mogli postići još jedan pogodak. Igrala se 37. minuta kad je nakon kornera Hajrovića s pet metara Dilaver glavom pogodio stativu, a u nastavku akcije Oršić nije uspio ugurati loptu u mrežu.

Sam početak nastavka donio je smanjenje vodstva Fenerbahcea. Nakon kornera sam na drugoj vratnici ostao je Neustadter i poentirao za 2:1. Ipak, taj šok nije zaustavio Dinamo, koji je u samo tri minute riješio utakmice. Tri uraganske minute za goste započeo je u 57. minuti Olmo, koji je ukrao loptu nespretnoj obrani gostiju, i asistirao za usamljenog Hajrovića, kojem nije bilo teško postići svoj drugi pogodak na susretu. Tri minute kasnije, Olmo je ponovno bio u glavnoj ulozi. Stojanović je nakon duplog pasa s Hajrovićem poslao prizemnu loptu u kazneni prostor, a Olmo matira Tekina za visokih 4:1!

Nije tu bio kraj - samo dvije minute nakon četvrtog pogotka, zamalo je Šunjić poentirao. Defenzivni vezni uputio je oštar udarac s ruba kaznenog prostora, ali turski vratar uz pomoć vratnice zaustavio je udarac.

Bila je to krasna večer na Maksimiru gdje se okupilo preko 17 tisuća navijača, koji su stvorili lijepu atmosferu i bodrili Dinamo. Dinamo je odigrao veliku utakmicu i ostvario bitnu pobjedu, a publika je to prepoznala i nagradila pljeskom.

Dinamo u nedjelju na Maksimiru dočekuje Inter iz Zaprešića u sklopu 8. kola HT Prve lige.