Sesvete – Dinamo II 1:1

Dinamo II remizirao u derbiju u Sesvetama

Pogodak, propušteni jedanaesterac i prečka u sučevoj nadoknadi... Malo je nedostajalo da Dinamo II posve preokrene utakmicu i nastavi pobjednički niz kojim je i startao u sezonu. U dvoboju 5. kola druge HNL maksimirski su nogometaši gostovali u Sesvetama odigravši 1:1 što znači da im Sesvećani sad „pušu za vratom“ na vrhu ljestvice.

Dinamo II vijori se na čelu sa 13 bodova, a u neposrednoj su pratnji Sesvete i Gorica sa po 12. U sljedećem kolu, 16. rujna, plavi gostuju kod Varaždina.

Sesvećani su poveli u 26. minuti. Hrvoje Džijan, jedan od najboljih igrača lanjske sezone Druge HNL, došuljao se u suparnički kazneni prostor i nakon centaršuta spretno glavom spustio loptu Ivanu Mamutu. Sesvetskom napadaču nije bilo teško iz neposredne blizine skrenuti loptu u mrežu.

Plavi su se mogli „vratiti u igru“ u 69. minuti kad je Endri Çekiçi srušen u kaznenom prostoru. Sudac je pokazao na jedanaesterac, loptu na bijelu točku namjestio Borna Miklić, ali mu je vratar Ivan Filipović obranio udarac. No, zato osam minuta kasnije domaći čuvar mreže ipak nije mogao zaustaviti neugodnu loptu Darija Špikića. Maksimirski se krilni napadač okuražio pucati s dvadesetak metara, lopta se pritom odbila od tla, prevarila vratara i uletjela pod samu prečku.

Mogli su plavi, baš kao i u prošlom kolu protiv Kustošije na svom terenu, posve preokrenuti rezultat u samoj završnici. Ponovno je Špikić priredio „nered“ pred suparničkom obranom, ali nakon njegova je udarca loptu zaustavila – prečka.

Sesvetski trener Sergej Jakirović otklonio je mogućnost „obiteljskoga nadmetanja“: na klupi domaće momčadi sjedio je daroviti desnokrilni napadač Filip Jovićević, sin aktualnoga trenera Dinama II, Igora Jovićevića.