Dinamo – Koper 4:2

Dinamo nastavio s pobjedama, prvi pogodak Petra Bočkaja

Nakon pobjede protiv ljubljanske Olimpije s 2:0 maksimirski su nogometaši bili uspješniji i u drugoj utakmici na zimskim pripremama u Rovinju. I ovaj je put suparnik bio slovenski prvoligaš, i to trenutačno drugoplasirana momčad prvenstva, Koper. Plavi su slavili s 4:2, a sljedeće iskušenje na pripremama čeka ih 19. siječnja protiv još jednoga slovenskog suparnika, Domžala. Utakmicu ćemo pamtiti i po prvom pogotku nedavnog Dinamova pojačanja Petra Bočkaja koji je u zadnjoj minuti zakucao loptu za konačnih 4:2.

Dinamovi su nogometaši ovom prilikom istrčali s crnom vrpcom oko rukava u spomen n preminuloga velikana maksimirskoga kluba, Stjepana Lamzu, koji je preminuo u srijedu poslijepodne.

Maksimirski je trener Željko Kopić i ovaj put, baš kao i protiv Olimpije, zaigrao s dvjema različitim postavama promijenivši na poluvremenu svih 11 igrača.

Dinamo je poveo u 11. minuti kad je Luka Ivanušec s ruba kaznenog prostora na lijevoj strani sjajno podvalio loptu Marku Bulatu koji ju je desnom nogom lansirao pod gredu.

Slovenci su izjednačili samo četiri minute kasnije. Nakon slobodnog udarca s desne strane Lamin Colley glavom je u petercu uspio dohvatiti loptu i skrenuti je u mrežu. Tri minute prije kraja prvoga dijela Dinamo je poveo po sličnoj od “špranci“, također nakon ubačaja s desna. Jedina je razlika što asistent Bulat nije ubacio iz slobodnog udarca već iz prodora, loptu je na drugoj strani dočekao Komnen Andrić i glavom sa šest metara poslao u „malu mrežu“.

Plavi su povećali prednost u 59. minuti kad je Dario Špikić presjekao loptu na desnoj strani i s ruba kaznenog prostora preciznm udarcem pogodio suprotni donji kut.

Koprani su smanjili sedam minuta kasnije kad je Bede Osuji na lijevoj strani spretno proigrao Jana Kubalu, a on iz prve pogodio suprotni kut.

Priču je u zadnjim sekundama zaključio Bočkaj svojim prvijencem u plavom dresu. Bila je to prava minijatura na lijevoj strani. Sjurio se gotovo s aut-crte, u driblingu vješto nanizao dvojicu braniča, utrčao u kazneni prostor pa sa sedam metara posve iskosa maestralno pogodio pod gredu. Istoga je trenutka sudac označio završetak utakmice.

Prvu su veliku priliku na utakmici, doduše, imali slovenski nogometaši, Anis Jašaragić izbio je sam pred maksimirskog vratara Danijela Zagorca, ali je sa šest metara poslao loptu pored gola.

U smiraju prvog dijela, „u uvertiri drugoga Dinamova pogotka“, Ivanušec je volejem sa sedam metara torpedirao loptu preo gola.

Bio je Dinamo na pragu četvrtoga gola još u 76. minuti, Špikić je snažno gađao s desne strane, ali se lopta odbila od bloka i prohujala uza samu vratnicu.

Rovinj, 16. siječnja

pripremna utakmica

Stadion Valbruna

Dinamo; prvo poluvrijeme: Zagorac – Theophile, Lauritsen, Franjić – Ristovski, Gojak, Bulat, Ivanušec, Menalo – Jurić, Andrić; drugo poluvrijeme: Livaković – Dilaver, Šutalo, Perić – Špikić, Ademi, Mišić, Tolić, Bočkaj – Petković, Oršić

Trener: Željko Kopić

Koper, do 57. minute: Adam – Vošnjak, Žužek, Rajčević, Bručić (46. Kubala) – Guberac, Đira (46. Bešir); Parris, Oštrek, Jašaragić – Colley; od 57. minute: Adam (71. Karajbić) – Cukjati, Grudina, Novoselec, Kubala – Izata, Vešner Tičić; Krajinović, Bešir, Rudonja – Osuji

Trener:Zoran Zrljković

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar),

Gledatelja: Utakmica zatvorena za gledatelje

Strijelci: 1:0 Bulat (11.), 1:1 Colley (15.), 2:1 Andrić (42.), 3:1 Špikić (59.), 3:2 Kubala (66.), 4:2 Bočkaj (90.)