Dinamovci zabili dvaput, Rudeš slavio sa 2-0

Gledatelja: 200

DINAMO II: Mikulić – Boras, Morris, N. Taravel, Mamić – Muhar (75. Bayar), Šunjić; Olmo (46. Fintić), Šovšić (54. Gojak), Diop – Badji

RUDEŠ: Vincek – Gee (90+2. Leko), Grabovac, Babok, Naumčevski – Baltić; L. Šćrbec (71. Kamenar), Grbić (56. Jacques), F. Šćrbec, Bojić – Džoni

Strijelci:: 0-1 Boras (19. ag), 0-2 Mamić (30. ag)

I to se događa: dvaput su igrači Dinama II zatresli mrežu, njihovi suparnici iz Rudeša nijednom, a na kraju je pobijedio – Rudeš. U zanimljivoj, otvorenoj i borbenoj utakmici na travnjaku igrališta Hitrec-Kacian momčad Rudeša pobijedila je Dinamo II 2-0 u okršaju 10. kola Druge HNL.

A, oba su Rudešova pogotka nehotice "potpisali"Dinamovi igrači: Rudeš je slavio autogolovima Ivana Borasa u 19. i Petra Mamića u 30. minuti. Prvo je Boras u 19. minuti, nakon udarca iz kuta, u gužvi na vrhu peterca nespretno dohvatio loptu tjemenom pri čemu je ona pogodila suprotnu stativu i odbila se u mrežu. Drugi je pogodak osvanuo nakon što je desnokrilni Rudešov napadač Lovro Šćrbec zavrnuo loptu s desne strane. Pritom je okrznula Mamića u leđa, dobila nezgodnu putanju i u visokom luku prevarila vratara Mikulića i odsjela iza gol-crte.

Dinamo II je u 10. kolu Druge HNL doživio 2:0 domaći poraz od Rudeša, a susret će se svakako pamtiti po tome što su oba pogotka zabili - igrači Dinama. Nažalost, oba u vlastitu mrežu i Rudeš je odnio bodove s Maksimira.

No, frcale su lopte i pred Rudešovim vratima, a upravo je njegov čuvar mreže, Hrvoje Vincek, bio jedan od junaka pobjede gostiju. U 11. je minuti zaustavio Diopov udarac u situaciji "jedan na jedan". Prethodno je Šovšić vješto proigrao Diopa... Nedugo nakon prvoga Rudešova pogotka plavi su bili nadomak izjednačenju. Mamić je ubacio s lijeve strane, a Badji u punom naletu sa sedam metara glavom poslao loptu pored vrata.

U samome smiraju prvoga dijela Vincek je paradom "iščupao loptu iz rašlji" nakon novoga Badjijeva pokušaja glavom.

Vincek je "slatku pobjedu svojoj momčadi" čuvao i u 74. minuti kad je zaustavio dva uzastopna „projektila“ – prvo je sa 25 snažno opalio Muhar, a na odbijeu loptu natrčao Badji. U oba je navrata Vincek zaustavio loptu. U sudačkoj je nadoknadi izbio i Gojakov pokušaj iz slobodnoga udarca s lijeve strane kad je lopta letjela u rašlje.

Rudeš je, uz dva pogotka, imao i dvije dobre prilike. Još je u devetoj minuti razigrani Lovro Šćrbec vješto poslao loptu u for Grbiću, koji je sa 12 metara snažno pucao, a Dinamov vratar Mikulić spretno bekendirao udarac.

U drugom su dijelu gosti zaprijetili kanadskom vezom. S desne je strane ubacio Gee pronašavši svojega sunarodnjaka, Kanađanina Jacquesa, ali se u zadnji trenutak ispriječio Muhar...

Dvoboji 11. kola na rasporedu su već u srijedu, 7. listopada, kad momčad Željka Sopića gostuje kod Sesveta.