Fantastična pobjeda pred punim Maksimirom na otvorenju Lige prvaka

Srijeda, 18.9.2019. 21:00h, stadion Maksimir, Zagreb

Suci: Jesus Gil Manzano, Diego Barbero, Angel Nevado, Juan Martinez

DINAMO: Livaković - Stojanović, Theophile, Perić, Leovac - Moro (od 72. Gojak), Dilaver, Ademi - Olmo, Oršić (od 76. Ivanušec), Petković (od 83. Gavranović)

ATALANTA: Gollini - Toloi, Gjimshiti, Masiello (od 46' Malinovskij) - Hateboer, De Roon, Freuler (od 46' Pašalić), Gosens - Iličić, Gomez, Zapata

Strijelci: 1:0 Leovac (10.), 2:0 Oršić (31.), 3:0 Oršić (42.), 4:0 Oršić (68.)

Igrači Dinama u prvom su kolu Lige prvaka upisali fantastičnu 4:0 pobjedu protiv talijanskog kluba Atalanta BC i tako upisali apsolutno zasluženo tri boda pred gotovo 29 tisuća navijača na stadionu Maksimir! Prvi je pogodak postigao već u desetoj minuti Marin Leovac, a hat-trick upisao je sjajni Mislav Oršić.

Plavi su u ovu utakmicu krenuli u sljedećem sastavu: Na golu Livaković, trojica stopera Perić, Theophile i Dilaver, zadnji vezni Moro i Ademi, a prema naprijed Oršić i Olmo. Na mjestu špice krenuo je Petković.

Momčad trenera Nenada Bjelice odlično je otvorila susret na prepunom stadionu Maksimir, a motivirani i razigrani Plavi vodili su već u ranoj fazi - u 10. minuti susreta kada se Marin Leovac probio u kazneni prostor i ubačaj Stojanovića sigurno poslao u mrežu za 1:0. Nakon niza odličnih akcija i situacija, domaćin je prednost povećao već u 30. minuti kada je Leovac ubacio, a Mislav Oršić gađao donji desni kut što je bilo neobranjivo za vratara Atalante. Do kraja prvog dijela Dinamo je dominirao te i treći put zatresao mrežu Talijana. Ademi je glavom proslijedio loptu do Oršića koji se također odlučio na udarac glavom, i to još jednom ravno u mrežu gostiju za velikih 3:0. S tim se rezultatom otišlo na odmor.

I kad se činilo da se igra malo primirila u drugom poluvremenu ukazao se još jednom on - Mislav Oršić. U 68. minuti Theophile je preciznom dubinskom loptom pronašao Oršića na lijevoj strani, a Mislav iskosa preko vratara Gollinija trese suprotni kut za velikih 4:0 i hat-trick! U 74. minuti fenomenalna obrana Livakovića kada je silovito iz blizine s nekih sedam metara pucao Duvan, a Livaković sjajno skinuo pokušaj i poslao loptu preko gola!

Kapetan Ademi prošao je u kazneni prostor gostiju i gurnuo za Oršića koji silovitim udarcem prijeti, ali Gollini zaustavlja pokušaj. Nešto kasnije okušao je svoj udarac i Petković, ali vratar Atalante bio je na mjestu.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, a igrači Dinama i navijači zasluženo su nakon završetka proslavili veliku, vrijednu i zasluženu 4:0 pobjedu.

Nakon prvog kola Dinamo je prvi na ljestvici s pobjedom i četiri postignuta pogotka. Drugi je Manchester City koji je slavio 3:0 protiv Shakhtara.