Trener Petev nakon pobjede protiv Slavena:

Jako bitna tri boda

Nakon prvog proljetnog kola i povratka na prvoligaške terene, Dinamo je svladao Slaven Belupo s 1:0 golom Armina Hodžića iz kaznenog udarca. Nakon utakmice trener Ivajlo Petev izrazio je zadovoljstvo pobjedom na press konferenciji.

- Zadovoljan sam pobjedom, zadovoljan sam i zalaganjem igrača jer su ispunili što sam od njih očekivao. Doduše, nisam zadovoljan što smo promašili mnogo prilika i što smo vjerojatno izgubili Sigalija - rekao je u uvodu 41-godišnji bugarski stručnjak.

Sigali se pred sam kraj utakmice, nakon jednog duela ozlijedio i iznesen je s terena. Trener je pojasnio situaciju sa Sigalijem: - Stradalo je koljeno, više ćemo znati sutra nakon magnetske rezonance. Ali, ne izgleda dobro...

Novinari su ustvrdili kako je na pripremama igra Modrih bila puno brža, dok je protiv Slaven Belupa to izgledalo sporije. No, trener se nije složio s tom tvrdnjom te je izjavio: - Bilo je ipak dobrih pokazatelja i dobrih prilika. U nastavku smo na 15 minuta izgubili sredinu terena, te to u budućnosti moramo ispraviti. Ipak, jako su bitna ova tri boda.

Za kraj, trener Petev osvrnuo se na povratak Sammira i pitanje o spremnosti Soudanija. - Postoji mogućnost da Soudani konkurira za Vinkovce, jučer je odradio dva treninga, do kraja idućeg tjedna ćemo odlučiti. Što se Sammira tiče, ne smatram da je njegovo uvođenje bilo rizično. S nama je već 26 dana, računao sam da je spreman na 20-30 minuta.