Dinamo II nakon pet kola

Jovićević usadio pobjednički mentalitet

Autor fotografije: gnkdinamo.hr

Stisnemo li „rewind“ i ponovno poslušamo Igora Jovićevića u najavi sezone, vidjet ćemo koliko je bio jasan, precizan pa čak i pomalo proročanski raspoložen uoči starta u Drugoj HNL. U tadašnjem izlaganju trenera Dinama II pažnju su nam privukla dva zanimljiva citata koji posebnu snagu dobivaju sad, nakon pet odigranih kola.

- Kad imaš loptu, onda si siguran, suparnik se mora pomicati u odnosu na tebe, trošiti snagu, time gubiti koncentraciju i uvijek se nađe rupa gdje možeš biti opasan po gol. Hoću dečkima usaditi pobjednički mentalitet i na samom treningu – govorio je Jovićević.

I kako, dakle, Dinamo II izgleda nakon pet odigranih kola? Baš kao iz gornjega citata: momčad dominira u posjedu lopte, suparnici troše snagu, gube koncentraciju i uvijek se nađe rupa gdje su plavi opasni po gol. Igračima je usadio pobjednički mentalitet. Dinamo II prvi je na ljestvici sa 13 od mogućih 15 bodova!

Doista, kao da je Jovićević čarobnom trenerskom palicom svoje riječi brzopotezno proveo u djelo. Dobio je upravo ono što je htio: suparnik, dakle, troši snagu i koncentraciju, a baš je to odgovor na upit kako to Jovićevićeva momčad većinu golova postiže upravo u završnim minutama utakmice. Čak četiri od ukupno sedam pogodaka u novoj sezoni plavi su postigli u završnih šest minuta. No, šest od tih sedam zabili su u zadnjih 17 minuta utakmice, dakle u vrijeme kad je suparnik već (iz)gubio i energiju i koncentraciju.

Još nam je, dakle, jedna trenerova rečenica ostala u mislima uoči početka sezone. Na temu derbija protiv Hajduka II energično je ustvrdio:

- Ne bih htio pobijediti na Poljudu sa 1:0 sretnim golom u utakmici bez igre.

Na kraju je pobijedio na Poljudu sa 1:0 vještim golom u utakmici sa sjajno organiziranom i dopadljivom igrom!

Dinamo II na startu ove sezone djeluje čvrsto, superiorno, a homogena i organizirana momčad pritom nam na trenutke pruža i atraktivan nogomet za sladokusce. Prodor Karla Plantaka kroz kompletnu obranu Gorice i asistencija za pogodak Ivana Božića; potom Božićeva finta na Poljudu kad je, leđima okrenut golu, varkom tijela „zavrtio“ suparničkog braniča za 360 stupnjeva; sjajna reakcija Borne Miklića koji je na Poljudu, slično kao Robin van Persie u dresu Nizozemske protiv Španjolske na SP, spretnim letom i udarcem glavom lobao vratara; gromoviti prodori maksimirskoga „rovokopača“ Karla Muhara, stamenog defenzivca u veznom redu... Svi su ovi kadrovi začinjeni i zanimljivim rezultatskim preokretima kao, primjerice, proriv Kustošije na travnjaku Hitrec-Kaciana kad su plavi u samo minutu i pol, dakako u završnici dvoboja, dvaput proparali mrežu za pobjedu 2:1...

Zanimljivo, u tih su pet kola na utakmicama Dinama II dosuđena tri jedanaesterca: dva za plave, jedan za suparnika. U sva tri slučaja vratari su – spriječili pogodak.

Ova dopadljiva, atraktivna i privlačna nogometna priča nastavlja se u subotu kada će Dinamo II, u dvoboju 6. kola, gostovati u Varaždinu.