Dinamo - Dinamo II 5:2

Maksimirski “senatori” slavili s 5:2

Niti završni hepening dana nije odudarao od “standarda” na kakve smo naviknuli zadnjih dana na Dinamovim trening utakmicama. I ovaj smo put vidjeli mnoštvo pogodaka i dopadljivih poteza, atraktivnih akcija... Neposredno po završetku pripremnoga dvoboja u kojem su plavi svladali zaprešićki Inter sa 4:1, na istom su se travnjaku, na glavnom terenu maksimirskoga stadiona, sučelili prva i druga maksimirska momčad.

“Senatori” su pobijedili s 5:2 u utakmici u kojoj je na klupi Dinama II u trenerskoj ulozi debitirao nekadašnji popularni maksimirski branič i kapetan Goce Sedloski. Utakmica je odigrana u trajanju dvaput po 30 minuta.

Trener prve momčadi, Igor Jovićević, ovom je prilikom postavio formaciju s trojicom igrača u obrambenom redu i dvojicom napadača što je, zapravo, bio i slijed nepredviđenih okolnosti s obzirom na to da se u zadnjoj minuti prethodne utakmice protiv Intera ozlijedio Petar Stojanović. Sukladno prvotnoj ideji, protiv Dinama II trebala je zaigrati postava koja je odigrala završnih 15-ak minuta ogleda sa Zaprešićanima.

S druge strane, njegov kolega Sedloski u ovih je sat vremena također želio “skenirati” cijeli kadar pa su ovom prilikom nastupila 24 igrača.

Prva je momčad povela u četvrtoj minuti blistavom akcijom kad je Luka Ivanušec povukao napad na lijevoj strani. Pritom je odigrao dupli pas s Antonijom Marinom koji mu je loptu efektno vratio petom, a Ivanušec plasirao u suprotni kut.

Tri minute kasnije Mario Ćuže prošao je desnom stranom, dojurio do gol-aut crte, poslao povratnu Sandru Kulenoviću koji je s desetak metara pogodio suprotni donji kut. Ćuže se u 19. “preobrazio” iz asistenta u strijelca. Ivanušec ga je s lijeve strane proigrao sjajnom dugom loptom na desno krilo, Ćuže prihvatio u kaznenom prostoru i bez poteškoća povisio na 3:0.

Mladi su se trgnuli u drugom dijelu kad je Filip Antovski protrčao lijevom stranom, a Daniel Tueto spretno reagirao na vrhu peterca i ugurao loptu u mrežu. Kim Gyu Hyeong u 42. je minuti iskoristio neopreznost vratara Renata Josipovića koji je izašao izvan kaznenoga prostora. Kim ga je zaobišao na širokom prostoru i s lijeve strane lansirao loptu u praznu mrežu.

Na kraju ipak nije bilo prostora za rezultatski preokret. Četvrti je gol za “senatore” potpisao Marin u 48. minuti iskoristivši dodavanje Lovre Majera u brzom kontranapadu. Tri minute prije krsaja sam je Majer glavom lansirao loptu u mrežu za končanih 5:2 nakon ubačaja Izeta Hajrovića s lijeve strane.

Zagreb, 29. svibnja 2020.

Trening utakmica (2 x 30 minuta)

Dinamo – Dinamo II 5:2

Stadion Maksimir

Dinamo: Josipović – Šutalo, Franjić, Moubandje – Đira; Ćuže, Majer, Ivanušec, Marin – Kulenović, Gavranović (31. Hajrović)

Trener: Igor Jovićević

Dinamo II; prvo poluvrijeme: Krkalić – Hrvoj, Kim H., Leš, Jurišić – Janković, Burton; Kapitanović, Julardžija, Karrica – Barišić; drugo poluvrijeme: Krkalić – Hujber, Jelenić (46. Braun), Daničić, Antovski – Krizmanić (46. Kočar), Tomek; Jurčec (46. Parger), M. Baturina, Kim G. – Tueto

Trener: Goce Sedloski

Sudac: Ante Čuljak (Zagreb), Gledatelja: - (utakmica zatvorena za javnost)

Strijelci: 1:0 Ivanušec (4.), 2:0 Kulenović (7.), 3:0 Ćuže (19.), 3:1 Tueto (35.), 3:2 Kim G. (42.), 4:2 Marin (48.), 5:2 Majer (57.)