Dinamo II – Opatija 2:1

Milić i Vasilj za preokret i pobjedu protiv Opatije

Preokretom u završnici prvog i na otvaranju drugoga dijela uz sjajnu reakciju kapetana Stefana Milića kod izjednačenja i maestralan volej kojeg je potpisao Jakov-Anton Vasilj za puni rezultatski obrat nogometaši Dinama II svladali su Opatiju s 2:1 u ogledu 5. kola Druge HNL. Gosti su od 36. minute, dok je na semaforu pisalo 1:1, igrali s desetoricom nakon što je drugi žuti karton zaradio Luka Kožić.

Upravo je Kožić bio strijelac vodećega pogotka gostiju u 11. minuti. Silovito je izveo slobodan udarac sa sredine s 18 metara, malo s desna, i lansirao loptu u suprotni donji kut.

Vasilj je u 31. minuti sjajnom akcijom samo nakratko odgodio izjednačenje. Kombinirao je s Ivanom Laćom, utrčao u kazneni prostor pa potegnuo s desna s desetak metara, a vratar Vice Baždarić izbio u korner. Upravo je iz tog udarca iz kuta Ivan Šaranić asistirao za izjednačenje. Loptu je u srcu suparničkoga peterca dočekao kapetan Milić i nogom zakucao u mrežu.

Odmah su uslijedile dvije velike prilike za puni preokret. Šaranić je samo dvije minute kasnije zavrnuo lijevom nogom s desnoga krila na „drugu vratnicu“, a Vinko Rozić glavom poslao loptu pored gola. Praktički u sljedećoj akciji Rozić je nadirao s lijeva, gađao s 20 metara desnom nogom i „oršićevskim“ potezom pogodio gredu.

Minutu kasnije Kožić je morao napustiti travnjak nakon drugog žutog kartona kojeg je zaradio zbog prekršaja na sredini terena.

Utakmicu je maestralnim golom preokrenuo Vasilj u 51. minuti. Matej Mamić vješto je zavrnuo s desna, a mladi maksimirski vezist u punom naletu desnom nogom volejem torpedirao loptu koja je, zajedno s vratarem, odsjela u mreži.

Vasilj je izmamio pljesak i dvjema minijaturama kojima je izvrtio suparničke braniče, a posebice u 63. minuti kad je „biciklom“ protutnjao lijevom stranom i utrčao u kazneni prostor. Nešto ranije pokušao je i udarcem s 18 metara, ali je vratar Baždarić paradom izbio u korner.

Gosti su se mogli „vratiti u igru“ u 78. minuti kad je Antonio Pejanović dočekao loptu na sedam metara od gola, ali ju nije uspio dobro zahvatiti pa je prebacio vrata. Ivan Zgrablić u 90. je minuti, nakon ubačaja iz kuta, glavom sa sedam metara poslao loptu preko gola. U sučevoj nadoknadi vremena plavi su jurili u kontru „tri na jednog“, ali gosti su ipak uspjeli skrenuti loptu u korner. Odmah je potom Gabrijel Rukavina vješto prošao lijevim krilom poslao povratnu na rub kaznenog prostora, Vasilj lukavo propustio loptu koju je dočekao Maro Katinić i snažno poslao malo pored gola.

Sljedeće iskušenje mladi Dinamovi nogometaši imat će u subotu, 19. rujna, kad će gostovati u Varaždinu.