KOMENTAR

Moćni Dinamo i dalje melje protivnike

Utakmica protiv Gorice završila je pobjedom Dinama od 3:1, ali to ne odražava najbolje stanje na terenu. Modri su imali toliko prilika i poluprilika da su mogli zabiti šest ili sedam pogodaka. Osim tri gola, tu su još dvije stative i neiskorišteni jedanaesterac, te hrpa dobrih prilika.

Igrački, bila je ovo jedna od najboljih utakmica Dinama ove sezone. Nenad Bjelica uspio je održati koncentraciju momčadi na razini bez obzira što je prvenstvo odavno riješeno i to je za svaku pohvalu. Gledali smo nevjerojatno sadržajnih prvih 30 minuta. Dinamo je zaigrao u formaciji 4-1-4-1 i u najjačem mogućem sastavu. Livaković na golu, bekovi Leovac i Stojanović, stoperi Teophile i Dilaver, zadnji vezni Šunjić, centralni vezni i krila Oršić, Olmo, Moro i Atiemwen, te istureni Petković u napadu.

Krenulo je odmah jako, sa poluprilikama Oršića i Olma, a vodstvo je došlo već u 17. minuti. Leovac (inače igrač utakmice), prebacuje loptu na drugu stativu, Atiemwen se driblingom rješava pratnje i ubacuje u peterac gdje Moro postavlja nogu za vodstvo.

Svega par minuta kasnije vodstvo je udvostručeno. Sada lopta dolazi do Leovca koji je ne ubacuje, nego daje nisku povratnu na vrh šesnaesterca, a Olmo je, u maniri prekaljenog rutinera, plasira u mrežu.

Imao je nakon toga i Petković kolosalnu priliku nakon šuta glavom, ali stativa je spasila goste. Spomenimo i veliku priliku Atiemwena iz kontre koja je završena udarcem pored gola.

U jeku napada Dinama, gosti smanjuju rezultat nakon jedne otete lopte, možda i uz prekršaj nad Šunjićem, a pogodak iz blizine zabija Ndiaye.

U nastavku Dinamo nastavlja sa dominacijom, a veliku priliku imao je Petković iz jedanaesterca, ali mu vratar Kahlina čita udarac i ostaje 2:1.

Ipak, vrlo brzo nakon toga došlo je do povećanja prednosti. Hajrović, koji je ušao umjesto Atiemwena, ubacuje loptu na vrh kaznenog prostora izravno iz kornera, a nju Leovac volejem zabija u malu mrežicu. Očito je riječ o dobro uigranoj akciji koju gosti nisu očekivali.

Tim golom Leovac je zaslužio epitet igrača utakmice, jer je i asistirao za drugi gol, a sudjelovao je i u akciji za prvi, a sve to impresivan je učinak za beka.

Do kraja utakmice Kahlina je obranio još dvije velike prilike. Petković je imao situaciju “jedan na jedan” u kontri, a Hajrović se sjajnim driblingom oslobodio stopera, pa pucao slabijom desnom nogom, ali Kahlina je bio na mjestu. Ovom uvjerljivom pobjedom, i još boljom igrom, Dinamo pokazuje da je u odličnoj formi uoči finala Kupa 22. svibnja.