Victoria Road, London, 13.11.2018., 20:00h

West Ham United U23 - GNK Dinamo II 0:2 (0:1)

West Ham United: Anang, Johnson, Pask (od 82. Diallo), Oxford, Neufville (od 59. Akinola), Coventry, Makasi, Kemp, Lewis, Holland, Powell (od 46. Adarkwa).

GNK Dinamo (4-2-3-1): Juric - Barišić, Čuić, Ćalušić, Gogić - Hyunwoo (od 33. Gjira), B. Knežević - Cekici, Fintić (od 61. Plantak), Menalo (od 79. Maloku) - Šipoš. Trener: Igor Jovićević.

Žuti kartoni: Gogić (24.), Fintić (44.)

Strijelci: 0:1 - B. Knežević (25.), 0:2 - B. Knežević (64.)

Druga momčad Dinama vratila se u borbu za prolazak skupine A PL International Cupa nakon što je u Londonu svladala U-23 momčad West Ham Uniteda. Junak susreta bio je Bojan Knežević koji je s dva pogotka odlučio pobjednika!

Trener Jovićević odlučio se za 4-2-3-1 formaciju i sastavom koji je bio bez nekoliko važnih imena. Na vratima je zaigrao Lovro Juric, na zadnjem veznom Kim Hyunwoo koji se nakon pola sata igre ozlijedio, a na lijevom krilu po prvi put za Dinamo II nastupio je Luka Menalo.

Živo je započela utakmica u Dagenhamu, obje momčadi igrale su visokim intenzitetom uz brzi protok lopte. I, nakon 16 minuta igre Dinamo je stvorio prvu priliku na susretu. Glavni protagonist susreta, Bojan Knežević, sjurio se po lijevoj strani i ubacio za Fintića, koji na drugoj vratnici nije uspio usmjeriti loptu u mrežu. Ali, već u idućoj kreiranoj akciji Plavi su poveli. Igrala se 25 minuta susreta, kad je visoko na protivničkoj polovici Dinamo oduzeo loptu, Bojan Knežević sjurio se prema vrataru Josephu Anangu te poentirao za vodstvo!

Do kraja poluvremena Čekičari su stvorili dobru prigodu u 38. minuti, kad je vratar Lovro Juric sjajno reagirao i obranio udarac Powella. Početak nastavka obilježila je ravnopravna igra bez prevlasti jedne momčadi. Tek u 63. minuti Čekićari su imali sjajnu priliku, kad je Kemp ubacio s desne strane, lopta je preletjela Jurica, dok je na drugoj vratnici prekratak ostao Powell. I, samo minutu kasnije, vehementno je uslijedio odgovor Dinama. Nakon brze kontre ponovno je Bojan Knežević bio glavni protagonist, poslavši loptu ispod vratara Ananga za 2:0!

Plavi su mirno priveli susret kraju, te s prva tri boda u skupini najavili borbu za prvo mjesto. Nakon dva odigrana kola prvoplasirani je Southampton U-23 s četiri osvojena boda, Dinamo je drugi s tri boda (gol-razlika 2:1), dok West Ham ima isti broj bodova uz gol-razliku 2:3. Posljednji je FC Porto s jednim bodom (gol-razlika 2:3), s kojim Plavi igraju 24.11. posljednji dvoboj za prolazak skupine.