Nemaš račun? Registriraj se

Registracija je uspješno izvršena. Na tvoj mail smo poslali link za potvrdu korisničkog računa.

Hvala vam
Nova Lozinka

Uspješno ste potvrdili svoj korisnički račun

Molimo odredite svoju lozinku prije nego nastavite

Odabrali ste resetiranje lozinke

Molimo postavite novu lozinku za svoj korisnički račun

Nemaš račun?
Nemaš račun? Registriraj se

Postani dio Dinamove obitelji!

Registriraj se i uživaj u svim pogodnostima korisničkog računa na Dinamovoj stranici

Presented by

PSK logo

Ne možeš pronaći ono što tražiš?
Možda ti pomogne nešto od sljedećeg:

Dinamov Vremeplov

Na današnji dan 15.06.

15.6.1919.

Kad su se poslijeratne prilike stabilizirale nogometna sekcija Hrvatskog športskog saveza ponovno je organizirala gradsko prvenstvo. Službeni je naziv bio „Drugo ratno prvenstvo grada Zagreba“ da bi tijekom natjecanja promijenilo naziv u „Nogometno prvenstvo grada Zagreba“. Nakon prvoga izdanja, koje je trajalo samo pet kola, u ovoj drugoj sezoni sudjelovalo je osam klubova. Gradjanski je bio prvak sa svih osam pobjeda. Plavi su u predzadnjem kolu nadigrali Croatiju sa 11-0 pri čemu je čak šest golova postigao tadašnji igrač i trener purgera, Austrijanac Karl Heinlein.

 

15.6.1947.

U svom prvom od tri nastupa na turneji u Francuskoj plavi su posve nadigrali i “razmontirali” svojega domaćina. Usred Marseillea su pred 20.000 gledatelja pobijedili domaći Olympique čak sa 6-0. Trostruki je strijelac bio Zvonimir Cimermančić, dva je gola dodao Božidar Senčar, a jednog Željko Čajkovski. Zagrebačku su momčad u ovoj utakmici pojačala i dvojica igrača beogradskih klubova: vratar Ljubomir Lovrić iz Crvene zvezde i desni bek Ratko Čolić iz Partizana. Tri dana ranije Olympique je pobijedio momčad Tottenhama s 2-1.

 

15.6.1969.

Remijem protiv Željezničara u Sarajevu, 1-1, maksimirski su se nogometaši propustili bodovno približiti vodećoj Crvenoj zvezdi koja je istoga dana odigrala 2-2 u debiju protiv Partizana. To je značilo da tri kola prije kraja Zvezda i dalje ima tri boda više u odnosu na drugoplasirani Dinamo. Identičan je redoslijed i bodovni razmak ostao i na kraju prvenstva. Zagrepčani su vodili protiv “Želje” nakon što je Krasnodar Rora u 34. minuti u furioznom prodoru prošao nekoliko igrača i zavrnuo u sredinu gdje je na loptu natrčao Josip Gutzmirtl i smjestio u mrežu. Domaći su izjednačili samo tri minute kasnije kad je Edin Sprečo ubacio pred vrata, a Ivica Osim glavom poslao loptu u gol.

 

15.6.1977.

Dinamo je obranio prednost iz prvoga dvoboja i osvojio Balkanski kup. Rumunjski Sportul na svom je terenu u Bukureštu svladao maksimirsku družinu s 3-2 u uzvratnoj finalnoj utakmici, a kako su plavi u prvom dvoboju bili nešto uvjerljiviji, pobijedivši s 3-1, pokal je završio u Zagrebu. Plave je do trofeja vodio trener Mirko Bazić. Golove u Bukureštu zabili su Snješko Cerin i Mario Bonić.

 

15.6.1994.

Rijeka je pobijedila, ali slavio je Dinamo. Maksimirski su nogometaši, pod vodstvom trenera Miroslava Blaževića, osvojili svoj prvi pokal pobjednika Kupa u samostalnoj Republici Hrvatskoj. U uzvratnom finalnom dvoboju Rijeka je na Kantridi pobijedila 1-0, ali plavi su u zagrebačkom okršaju bili bolji s 2-0 i dohvatili trofej. Akciju za pogodak kreirala su dvojica bivših Dinamovih igrača: Mladen Mladenović ubacio je iz slobodnog udarca, a Dubravko Pavličić glavom sa sedam metara poslao loptu u mrežu. U drugom je dijelu maksimirski branič Damir Lesjak, nakon ubačaja Gorana Vlaovića, glavom nespretno zahvatio loptu i promašio vrata sa samo dva metra udaljenosti.

 

Kopirano!