Međimurje – Dinamo II 0:1

Nastavljen pobjednički niz, plavi slavili i u Čakovcu

Autor fotografije: Goran Mehkek / CROPIX

Peta pobjeda u šest utakmica, 16 od mogućih 18 bodova... Trener Igor Cvitanović nastavlja kormilariti Dinamom II u furioznom ritmu, ove su subote u dvoboju 30. kola Druge HNL svladali Međimurje u Čakovcu s 1:0. Sljedeće iskušenje je u srijedu u Kranjčevićevoj gdje će plavi ugostiti Inter iz Zaprešića.

Pobjedonosni pogodak u Čakovcu postigao je Bernard Karrica u zadnjoj minuti prvoga dijela. Ivan Šaranić ubacio je lijevom nogom s desnoga krila, Patrik Mijić gađao glavom, vratar Matija Jesenović odbio loptu, a na nju natrčao Karrica i s pet metara iskosa s desne strane iz poluokreta iz prve zakucao pod gredu.

U zanimljivoj i otvorenoj utakmici bilo je „vatre“ pred objema vratima. Još je u 16. minuti Niko Havelka zavrnuo s desna, a domaći stoper, kapetan Josip-Domagoj Hranilović, na “drugoj vratnici“ glavom poslao loptu malo preko gola.

Plavi su dvaput pogodili okvir gola. Prvo je u 22. minuti Karrica ubacio s lijeva, a Tin Hrvoj na drugoj strani glavom s pet metara pogodio vratnicu. Na samom otvaranju drugoga poluvremena Tomislav Krizmanić iz slobodnog je udarca posve iskosa s lijeve strane, uz okomitu crtu kaznenog prostora, desnom nogom lansirao loptu u gredu.

U smiraju prvoga dijela Damjan Daničić ubacio je s lijeva, Šaranić sjajno primio i odmah pucao, ali lopta je proletjela malo preko gola. Prethodno je i maksimirski vratar Renato Josipović u gužvi nakon udarca iz kuta „čupao“ loptu na samoj gol-crti.

U drugom dijelu, samo tri minute nakon što je Krizmanić uzdrmao okvir gola, Šaranić je sjajno gađao ljevicom s desne strane s ruba kaznenog prostora pod gredu, ali je vratar Jesenović uspio izbiti izvan igrališta.

Domaći su potom propustili iskoristiti tri velike prilike. Hranilović je u 57. minuti dugom preciznom loptom sa svoje polovice proigrao Filipa Mihaljevića koji je osvanuo sam na lijevoj strani, ušao u Dinamov peterac, ali mu je Josipović obranio udarac u situaciji „jedan na jedan“. Tri minute kasnije Dorian Jakupak zavrnuo je s lijeva, a u gužvi samo pola metra pred Dinamovim vratima Jan Marcijuš nespretno je zahvatio loptu i poslao je visoko preko gola. Stjepan Igrec u 75. je natrčao na ubačaj s lijeva, podmetnuo nogu lansiravši loptu u bliži kut, Josipović je uspio odbiti, ali samo do Mihaljevića koji je imao čistu situaciju s desetak metara s desna, gađao suprotni donji kut, ali je ipak promašio vrata.

Šaranić je još u 64. priredio minijaturu na desnoj strani i efektno poslao loptu u kazneni prostor za Krizmanića, ali je Jesenović spriječio pogodak. Pokušao je Krizmanić i pet minuta kasnije kad je iz slobodnog udarca s 20 metara gađao malo pored rašlji. Minutu prije kraja Milan Vukotić uzeo je loptu Denisu Glavini u kaznenom prostoru domaćih, osvanuo sam pred vratarem pa sa sedam metara s lijeva gađao bliži kut, ali lopta je prohujala pored gola.