Dinamo – Inter Zaprešić 4:1

Plavi ispratili Inter s četiri gola u mreži

Tri gola prvi dan, pet drugi, a pet i treći dan... Dinamove trening utakmice ponudile su pregršt zanimljivih akcija, poteza, rezultatskih preokreta i, dakako, pogodaka, i to na objema stranama terena. U takvom je duhu prošla i završna provjera Plavih uoči nastavka sezone, u dvoboju protiv zaprešićkog Intera slavili su s 4:1.

Okršaj protiv Intera bio je tek prvi “događaj dana” jer plave je, odmah nakon ove utakmice, čekao novi dvoboj, i to protiv Dinama II u trajanju dvaput po 30 minuta. Stoga je trener Igor Jovićević podijelio igrače u dvije različite momčadi... Tako je početna jedanaesteroica protiv Intera igrala do 77. minute kad je “hokejaškom izmjenom” uskočila nova postava. Nešto je ranije, u 73. minuti, i Interov trener Tomislav Ivković načinio sličan manevar promijenivši kompletnu postavu.

Gosti su poveli u 10. minuti kad je Antonio Bosec projurio desnom stranom, ubacio u sredinu, a Ivan Mamut u naletu petom skrenuo loptu u gol. Jovićevićeva je družina izjednačila sedam minuta kasnije. Bruno Petković vukao je napad plavih, izborio poziciju za šut, ali Interovi su braniči odbili loptu pri čemu je natrčao Amer Gojak i lansirao je u mrežu.

Kapetan Arijan Ademi potom se “odlučio počastiti” za vlastiti rođendan. Damian Kądzior izveo je udarac iz kuta, a Ademi glavom smjestio loptu u gol i tako samome sebi čestitao 29. rođendan kojeg je proslavio ovoga petka.

Kądzior i Ademi u 49. su minuti zamijenili uloge: ovaj je put kapetan bio asistent, a poljski krilni napadač – strijelac. Ademi je u padu u gužvi pred golom poslužio Kądziora, koji ju je zakucao u mrežu.

Interov se nizozemski branič Damian van Bruggen u 57. minuti odvažio na udarac sa 25 metara. Snažno je tukao pod samu gredu, ali je Dominik Livaković paradom uspio iščupati loptu...

Četvrti je pogodak Plavih postigao Mislav Oršić zatresavši, dakle, mrežu svojega bivšeg kluba. Emir Dilaver poslao je dugu loptu udesno za Sadegha Moharramija, koji je zavrnuo u sredinu, vratar Mladen Matković u skoku ispustio loptu, a na nju natrčao Oršić i lansirao u gol.

U samom smiraju utakmice ozlijedio se Petar Stojanović pa je s klupe uskočio Mario Gavranović. Gosti su u 90+1. minuti imali priliku ublažiti poraz kad je Milan Savić glavom poslao loptu u vratnicu.

Zagreb, 29. svibnja 2020.

Trening utakmica

Stadion Maksimir

Dinamo; do 77. minute: Livaković – Moharrami, Dilaver, Gvardiol, Leovac – Moro; Kądzior, Ademi, Gojak, Oršić – Petković (69. Kulenović); od 77. minute: Livaković – Stojanović (89. Gavranović), Šutalo, Franjić, Moubandje – Đira; Ćuže, Majer, Ivanušec, Marin – Kulenović

Trener: Igor Jovićević

Inter Zaprešić; do 73. minute: Matković – Bosec, Van Bruggen, Soldo, Vego, Benčić – Postonjski, Mazalović, Mlinar, Tsonev (56. Zamouri) – Mamut; od 73. minute: Hadžikić – Rom, Grgić, Savić, Mitrović – Plehan, Barić, Petrović, Bilobrk – Zamouri, Vušković

Trener: Tomislav Ivković

Sudac: Fran Jović (Zagreb), Gledatelja: - (utakmica zatvorena za javnost)

Strijelci: 0:1 Mamut (10.), 1:1 Gojak (17.), 2:1 Ademi (36.), 3:1 Kądzior (49.), 4:1 Oršić (64.)