Autor fotografije: Pixsell/Marko Lukunić

GNK Dinamo - WKS Slask Wroclaw 2:0 (0:0)

Dinamo (4-1-4-1): Livaković - Stojanović (od 66. Matel), Theophile, Perić, Šitum - Ademi - Ćuže (od 59. Baturina), Moro, Majer, (od 66. Franjić), Marin (od 66. Rrahmani) - Andrić

Slask Wroclaw (4-2-3-1): Slowik - Pawelec, Celeban, Golla, Augusto - Tarasovs, Maczyinski - Pich, Chrapek, Ahmadzadeh - Robakj (još su igrali: Wrabel, Cholewiak, Musonda, Labojko, Gaska, Broz, Piech, Dankowski)

Golovi: 1:0 Šitum (54.), 2:0 Franjić (72.)

Plavi nastavljaju s pozitivnim nizom na pripremama u Beleku. U petoj prijateljskoj utakmici u Turskoj upisali su 1:0 pobjedu protiv poljske ekipe Slask Wroclaw. Na listu strijelaca upisali su se Mario Šitum i Bartol Franjić.

Dinamo je protiv Poljaka krenuo u ovom sastavu: Na golu Livaković, na stranama Stojanović i Šitum, a na pozicijama stopera Theophile i Perić. Zadnji vezni Ademi, a ispred njega Ćuže, Moro, Majer i Marin. Špica je od prve minute bio Andrić.

U prvom dijelu nismo vidjeli previše izglednih situacija za pogodak, iako su Plavi mogli povesti odmah na početku susreta. Već u trećoj minuti Marin je pokušao prebaciti golmana Slaska koji je obranio i lopta je otišla tek u korner. U 39. minuti kombinirali su Marin i Moro. Marin je prošao po lijevoj strani i ubacio, nakon gužve odbijenu Moro s ruba kaznenog prostora šalje preko gola. Na poluvrijeme su ekipe otišle bez pogodaka.

Nije bilo izmjena u momčadi Dinama na početku drugog dijela, ali ubrzo smo vidjeli prvi pogodak na utakmici. U 54. minuti Marin je s lijeve strane gurnuo za Šituma koji se riješio čuvara, sjurio sam u kazneni prostor i malo iskosa s lijeve strane s nekih 14 metara silovito poslao loptu u mrežu Slaska.

Momčad trenera Bjelice povisila je prednost na 2:0 u 72. minuti. S lijeve je strane Moro iz slobodnog udarca ubacio pred gol gdje je s par metara Franjić pospremio loptu u mrežu. Par minuta kasnije nova dobra situacija za Plave, Moro je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, a u petercu Andrić malo zakasnio na loptu. U 89. minuti silovito je iskosa iz kaznenog prostora na gol uputio udarac Baturina, ali lopta ostaje u bloku. Plavi su na kraju zasluženo upisali 2:0 pobjedu.

Igrači Dinama u Beleku će boraviti do subote, 26. siječnja kada je na rasporedu povratak u Zagreb. Posljednja prijateljska utakmica bit će ona protiv Austrije Beč, u petak, 25. siječnja, s početkom u 15 sati po hrvatskom vremenu. Prijenos utakmice moći ćete pratiti na Hrvatskoj nogometnoj televiziji i na online platformi HNTV-a.