Maksimir, Zagreb, 28.8.2018., 21:00h, Gledatelja: 28.137

Suci: Björn Kuipers, Sander van Roekel, Erwin Zeinstra, Dennis Higler, Pol van Boekel, Charles Schaap (svi Nizozemska)

Dinamo (4-1-4-1): Zagorac - Stojanović, Theophile, Dilaver, Leovac (od 74. Budimir) - Ademi (od 32. Šunjić) - Hajrović, Olmo, Gojak, Oršić (od 83. Kadzior) - Gavranović. Trener: Nenad Bjelica.

Young Boys (4-4-2): Von Ballmoos - Mbabu, Wuthrich, von Bergen, Benito - Fassnacht (od 84. Bertone), Sanogo, Sow, Sulejmani (od 55. Assalé) - Moumi Ngamaleu (od 90+3. Aebischer), Hoarau. Trener: Gerardo Seoane.

Žuti kartoni: Loevac (38.), Sanogo (57.), Moumi Ngamaleu (90+3.), Stojanović (90+3.)

Strijelci: 1:0 - Hajrović (7.), 1:1 - Hoarau (64.), 1:2 - Hoarau (66.)

Dinamo pred punim tribinama stadiona Maksimir nije uspio izboriti grupnu fazu UEFA Lige prvaka. U izjednačenom dvoboju Dinamo je izgubio 2:1 protiv prvaka Švicarske - Young Boysa. Modri će europsku jesen igrati u UEFA Europa ligi.

Glavni trener Nenad Bjelica odlučio se za svoju standardnu europsku postavu u 4-1-4-1 formaciji. Na vratima je bio Zagorac, u zadnjoj liniji Stojanović, Theophile, Dilaver i Leovac. Kao zadnji vezni igrao je kapetan Arijan Ademi, a ispred njega Hajrović, Olmo, Gojak i Oršić. U vrhu napada ordinirao je Gavranović.

Bio je to perfektan start za Dinamo. Igrala se sedma minuta utakmice kad je Gojak započeo brzu akciju Dinama, proigrao Olma u kaznenom prostoru. Španjolac je odigrao povratnu loptu koju je u mrežu neobranjivo zakucao Izet Hajrović za vodstvo!

Plavi su prvo poluvrijeme odigrala na visokom nivou, u svakom duelu pokazali su agresivnost i strast, govorom dijela bili samouvjereni i od samog početka preuzeli kontrolu utakmice. Igrači su izgledali nadahnuti atmosferom, mnogobrojna publika nosila je Dinamo!

Nažalost, u 32. minuti kapetan Arijan Ademi morao je izaći zbog ozljede, a zamijenio ga je Ivan Šunjić. Švicarski prvak stvorio je tek jednu priliku u prvom dijelu, u 25. minuti kad je Moumi Ngamaleu šutirao pored desne vratnice. S druge strane, Dinamo je veliku prigodu stvorio u 33. minuti kad je Gavranović prošao nekoliko protivničkih igrača, proigrao Oršića, ali njegov udarac je blokiran u posljednji trenutak.

U nastavku susreta Dinamo je kontrolirao tijek utakmice sve do 64. minute kad je Leovac skrivio jedanaesterac nad Assaleom, a Hoarau realizirao najstrožu kaznu. Samo dvije minute kasnije, prvak Švicarske je došao do vodstva. Nakon kornera loptu u mrežu ugurao je ponovno Hoarau

Do kraja utakmice pokušavao je Dinamo preokrenuti rezultat, pogodio je Hajrović čak gredu nakon slobodnog udarca u 71. minuti, ali na kraju je Young Boys slavio.

Plavi će europsku jesen nastaviti u grupnoj fazi UEFA Europa ligi, za koju je ždrijeb u petak, 31. kolovoza u 13 sati. Pred Dinamom je sad derbi utakmica protiv Rijeke u nedjelju, 2. rujna od 21 sat.

Hvala navijačima koji su došli u velikom broju na sjajnoj atmosferi.