Fantastični Plavi s pet golova srušili Rijeku na Rujevici

Suci: Mario Zebec, Borut Križarić, Jerko Crnčić, Goran Loparac

Rijeka: Prskalo - Kvržić, Escoval, Župarić, Mamić - Halilović, Lepinjica - Lončar, Andrijašević, Gorgon - Čolak

Dinamo: Livaković - Stojanović, Dilaver, Perić, Leovac - Moro - Kadzior (od 68. Majer), Olmo (od 73. Hajrović), Ivanušec, Oršić - Petković (od 77. Atiemwen)

Žuti kartoni: Mamić, Andrijašević, Leovac, Perić, Lepinjica

Strijelci: 0:1 Ivanušec (14.), 0:2 Oršić (18.), 0:3 Stojanović (20.), 0:4 Oršić (26.), 0:5 Oršić (70.)

Igrači Dinama gostovali su u 15. kolu HT Prve lige na Rujevici gdje su sjajnom golijadom srušili Rijeku i na kraju apsolutno zasluženo proslavili 5:0 pobjedu! Golijada je u prvom dijelu trajala od 14. do 26. minute kada je dva pogotka postigao Oršić, a po jedan Ivanušec i Stojanović. U drugom poluvremenu Oršić se još jednom dodao na listu strijelaca i tako upisao hat-trick. Sjajna predstava nadmoćnih Plavih za nova vrijedna tri boda u prvenstvu.

Krenuli su Plavi protiv Rijeke u sljedećem sastavu: Na golu Livaković, stoperi Dilaver i perić, na bokovima Stojanović i Leovac. Na mjestu zadnjeg veznog Moro, a u veznom redu Kadzior, Olmo, Ivanušec i Oršić. Špica je bio Petković.

Dinamo je otvorio susret čvrsto i motivirano, a već u 10. minuti susreta imali su gosti priliku povesti kada je Moro silovito zatresao prečku. Par minuta kasnije krenula je fantazija na travnjaku i velika golijada Plavih. U 14. minuti Petković je lijepo gurnuo na desno na liniji 16 metara za Ivanušeca koji je prvo pucao u blok, zatim zadržao loptu pa sam nanizao tri protivnička igrača i iskosa s lijeve strane zatresao mrežu Rijeke za 1:0. Nakon toga i Petković je iz odlične situacije zatresao prečku, da bi već četiri minute kasnije stiglo novo slavlje. Olmo je proigrao Kadziora koji s desne strane šalje loptu na drugu vratnicu gdje Oršić spremno zabija za 2:0.

Dvije minute nakon toga vidjeli smo novu fantastičnu akciju za brzinsko povećanje prednosti. Petković i Stojanović odigrali su krasan dupli pas, napadač Dinama precizno je petom gurnuo za braniča koji fino posprema loptu u mrežu domaćina za 3:0. Tek šest minuta kasnije vidjeli smo i četvrto slavlje za Dinamo. Petković je izbacio Oršića koji se sada sam sjurio u kazneni prostor domaćina, zaobišao Prskala i zatresao mrežu za 4:0. Momčad trenera Bjelice tako je već u 26. minuti vodila 4:0. Do kraja prvog dijela više nije bilo promjene rezultata, a Plavi su držali konce u svojim rukama.U drugom poluvremenu nastavila se zanimljiva igra na travnjaku. Prvo su kombinirali Olmo i Leovac, ali od te akcije na kraju ipak nije bilo ništa, a u 65. minuti vidjeli smo opasnost pred golom Dinama. Escoval je proigrao Lončara koji je lobao Livakovića, a Leovac sjajnom intervencijom čisti loptu s gol crte i spašava Dinamov gol. Minutu kasnije sjajno reagira Livaković koji brani pokušaj Čolaka.

70. minuta utakmice donijela je novo veselje za momčad trenera Bjelice. Majer je lijepo proigrao Stojanovića koji šalje loptu na drugu stativu, a tamo Oršić postiže hat-trick! Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata, a Dinamo je priveo utakmicu kraju uz sačuvanu mrežu. Odlična prezentacija ekipe trenera Bjelice za vrijedne bodove u prvenstvu uoči reprezentativne pauze.

Plavi su i dalje vodeća momčad HT Prve lige, a sada imaju ukupno 34 boda. Na drugom je mjestu Hajduk s 30 bodova i utakmicom više od Dinama. Na rasporedu je sada prvo reprezentativna stanka, a zatim nastavak zanimljivog prvog dijela sezone - povratak klupskim obvezama, HT Prvoj ligi i utakmicama Lige prvaka.