Dinamo II – Solin 1:1

Plavima bod u ogledu protiv Solina

Mladi Dinamovi nogometaši ponovno su lovili i na kraju i ulovili izjednačenje. Slično kao i tri dana ranije, kad su u gostima u Varaždinu odigrali 1:1, igrači Dinama II ove su srijede s istovjetnim ishodom potpisali i ogled protiv Solina u Kranjčevićevoj. U ranije odgođenom dvoboju 3. kola Druge HNL plavi su i ovaj put protiv Solinjana, slično kao i u nedjelju u Varaždinu, nastojali sustizati rezultatski zaostatak iz prvoga poluvremena.

Solin je poveo u 14. minuti kad je Zvonimir Ožegović spretnim udarcem s dvadesetak metara uspio lobom smjestiti loptu u mrežu. Plavi su izjednačili 11 minuta prije kraja iz jedanaesterca. Gabrijel Rukavina snažno je potegnuo izvan kaznenog prostora, a lopta putem pogodila Ivana Durdova u ruku. S bijele je točke mrežu zanjihao Ivan Šaranić.

Durdov je ponajprije napadač i baš je nedugo prije skrivljenog kaznenog udarca imao priliku odlučiti utakmicu na drugoj strani terena, ali nije najbolje reagirao.

Momčad Dinama II u smiraju je prvoga i početkom drugog dijela nanizala nekoliko prilika. Prvo je Fran Tomek u 32. minuti presjekao loptu na suparničkoj polovici i poslao udesno u kazneni prostor za Bartola Barišića, ali on je pogodio u blok. Ubrzo je potom Matej Mamić ubacio s desne strane, a Barišić tek za koji milimetar bio kratak u naletu na vrhu peterca.

Na startu drugoga dijela Šaranić je pokušao plasirati lijevom nogom s dvadesetak metara, ali lopta je prošla malo pored suprotnih rašlji. Već je u sljedećoj akciji Vinko Rozić povukao napad, poslao ulijevo za Antu Crnca, koji je snažno gađao suprotni donji kut, ali vratar Ivan Kargotić ipak je uspio u padu skrenuti loptu uza samu vratnicu u korner.

Rozić je u 89. vješto zavrnuo s lijevoga krila, ali Šaranić u obećavajućoj situaciji nije uspio volejem zahvatiti loptu...

Sljedeće iskušenje plave čeka već u subotu u 16 sati kad će u ogledu 7. kola u Kranjčevićevoj dočekati momčad Rudeša.