Dinamo – Celje 3:0

Pobjeda protiv slovenskog prvaka, debitirali Kastrati i Milić

Autor fotografije: Igor Kralj/PIXSELL

Prijateljski ogled dvaju prvaka poslužio je kao svojevrsno „zagrijavanje“ za skorašnja iskušenja u – pretkolima Lige prvaka. U maksimirskom je dvoboju u uvertiri nove sezone Dinamo svladao novoga slovenskog prvaka Celje s 3:0 u dvoboju kojeg ćemo pamtiti i po premijernom nastupu dvojice plavih novaka – krilnoga napadača Lirima Kastratija i braniča Stefana Milića.

Bio je to ujedno i povratnički nastup Luke Menala i Komnena Andrića koji su se vratili s posudbe, a ponovno smo na djelu vidjeli i Marija Gavranovića koji je svoj „novi maksimirski mandat“ začinio i pogotkom.

Mrežu je načeo Antonio Marin u sedmoj minuti. Lovro Majer pokušao je dalekometnom loptom iznenaditi vratara, koj je uspio odbiti loptu, ali na nju je s lijeve strane na vrhu peterca natrčao Marin i zakucao u mrežu. Majer je bio u izvorištu akcije i kod drugoga pogotka. U 26. je minuti ubacio iz kuta, vratar je u gužvi odbio loptu, a Gavranović ju dočekao i lansirao u gol.

Mogli su se gosti „vratiti u igru“ dvije minute kasnije kad je lopta u Dinamovu kaznenom prostoru pogodila Marina Leovca u ruku. Loptu je na bijelu točku namjestio gostujući kapetan Mitja Lotrič i poslao – pored vrata.

Mislav Oršić povukao je napad u 51. minuti, a u nastavku akcije u gužvi je najbolje reagirao Sandro Kulenović i sa sedam metara zabio za 3:0.

Utakmicu je još u 2. minuti velikom prilikom otvorio Robbie Burton, ali loptu je lansirao malo preko gola. Slično je i Lotrič reagirao desetak minuta kasnije na drugoj strani. Neposredno uoči Gavranovićeva gola za 2:0 slovensku je obranu probio Majer, ali i njegova je lopta prohujala malo iznad grede. Kastrati je, pak, imao priliku pamtiti svoju premijeru u plavome dresu po – pogotku. Sjurio se desnom stranom, ali je sa sedam metara torpedirao loptu tik uza suprotnu vratnicu. Gosti su mogli ublažiti poraz u 63. kad je Jakob Novak uzdramo vratnicu.

Obojica trenera ovom su prilikom iskušali širok kadar igrača. Maksimirski strateg Zoran Mamić koristio je 21 igrača pri čemu je na poluvremenu promijenio gotovo kompletnu momčad. U sastavu je iz prvih 45 minuta ostao jedino Amer Gojak kojega je, pak, sredinom drugoga dijela zamijenio Burton vrativši se u igru nakon što je odmarao prvi dio drugoga poluvremena.

Gostujući je trener Dušan Kosić u ovom dvoboju probao kompletne dvije postave, 22 igrača...

Zagreb, 8. kolovoza

Prijateljska utakmica

Dinamo – Celje

Stadion Maksimir

Dinamo; prvo poluvrijeme: Livaković – Ćuže, Dilaver, Gvardiol, Leovac – Burton; Menalo, Majer, Gojak, Marin – Gavranović; drugo poluvrijeme: Zagorac – Stojanović, Milić, Theophile, Daničić – Kastrati, Kądzior, Gojak (66. povratak u igru Burton), Oršić – Andrić, Kulenović

Trener: Zoran Mamić

Celje: Rozman (46. Jurhar) – Kadušić (59. Brecl), Zaletel (87. Flis), Ćalušić (59. Stojinović), Marandici (87. D. Štraus) – Božić (59. Kuzmanović), Vrbanec (59. Pungaršek), Štravs (72. R. Štraus), Kerin (72. Koritnik) – Vizinger (72. Dangubić), Lotrič (59. Novak)

Trener: Dušan Kosić

Sudac: Fran Jović (Zagreb), Gledatelja: - (utakmica bez gledatelja)

Strijelci: 1:0 Marin (7.), 2:0 Gavranović (26.), 3:0 Kulenović (51.)