Osijek II – Dinamo II 1:1

Prelec startao remijem u Osijeku

Novi trener Dinama II, Ivan Prelec, svoj je povratnički mandat u maksimirski klub otvorio remijem u gostima kod Osijeka II. U dvoboju 10. kola Druge HNL na travnjaku u osječkom Gradskom vrtu bijelo-plavi i plavi odigrali su 1:1.

Za plave je ovom prilikom debitirao i nadareni crnogorski 18-godišnji ofenzivni vezist Milan Vukotić koji je ovoga mjeseca došao iz podgoričke Budućnosti. U igru je ušao četiri minute prije kraja.

Zagrepčani su poveli u 34. minuti nakon dopadljive minijature u izvedbi Ivijana Svržnjaka. Lukavo je presjekao povratno dodavanje osječkih nogometaša, dohvatio loptu na desnoj strani nadomak kaznenoga prostora, utrčao u sredinu, a kad se činilo da je akcija već izgubljena, jer je bio okružen četvoricom braniča, Svržnjak je spretnim okretom pronašao koridor i s desetak metara pogodio mrežu.

Domaći su izjednačili u 78. minuti kad je Mihael Kuprešak ubacio s lijevoga krila, a Martin Sekulić glavom s osam metara poslao loptu u gol.

U sljedećem kolu, 25. listopada, nogometaši Dinama II u Kranjčevićevoj ulici dočekat će momčad sinjskoga Junaka.

Osijek, 19. listopada

Druga HNL, 10. kolo

Stadion Gradski vrt

Osijek II: Barešić – Magdić, Gačić, Barišić – Benić (88. Pršo), Todorov (61. Latković), Bosanac (71. Stranput), Babin, Kuprešak – Beljo (61. Sekulić), Mišković (88. Cherif)

Trener: Igor Tolić

Dinamo II: Josipović – Hrvoj, Šutalo, Jelenić, Daničić – Janković, Duvnjak; Kapitanović, Julardžija (86. Vukotić), Karrica (67. Pejić) – Svržnjak (86. Tueto)

Trener: Ivan Prelec

Sudac: Martin Turčin (Tuhelj)

Strijelci: 0:1 Svržnjak (34.), 1:1 Sekulić (78.)