Preokret za pobjedu i zaslužena tri boda u Zaprešiću

NK Inter Zaprešić - GNK Dinamo 1:2 (1:1)

Suci: Damir Batinić, Dejan Berger, Alen Jakšić, Jakov Titlić

Inter: Frelih - Galić, Tatomirović, Soldo, Vego - Mlinar (od 55. Savić), Tsonev (od 86. Tchuameni), Postonjski - Bosec, Serderov, Mitrović (od 72. Čeliković)

Dinamo: Zagorac - Pinto, Theophile, Lešković, Moubandje (od 75. Šitum) - Đira - Kadzior, Majer (od 89. Moro), Gojak (od 78. Marin), Atiemwen - Gavranović

Žuti kartoni: Vego, Lešković, Theophile, Galić, Majer, Tsonev

Crveni karton: Galić

Strijelci: 1:0 Tsonev (8.), 1:1 Atiemwen (41.), 1:2 Atiemwen (50.)

Nakon što su fantastično odradili 3. pretkolo Lige prvaka, igrači Dinama nastavili su s dobrim rezultatima i u prvenstvu. Na gostovanju kod Intera iz Zaprešića Plavi su zasluženo slavili 2:1, a dva je pogotka za Plave postigao Iyayi Believe Atiemwen.

Krenula je momčad Dinama protiv Intera u sljedećem sastavu: Na golu Zagorac, stoperi Theophile i Lešković, na bokovima Pinto i Moubandje. Zadnji vezni Đira, a vezna linija Kadzior, Majer, Gojak i Atiemwen. Špica je bio Gavranović.

Domaćin je poveo već u ranoj fazi utakmice kada je u osmoj je minuti susreta na 1:0 postavio Tsonev. Serderov je s lijeve strane ubacio na prvu vratnicu, a Tsonev glavom pucao u bliži kut gdje je Zagorac bio na lopti, ali nije uspio obraniti.

U 18. minuti izveo je Gojak slobodni udarac s nekih 30 metara, ali direktni siloviti pokušaj u lijevi kut zaustavlja vratar Frelih. Pokušao je Gojak u 28. minuti ponovno s 20-ak metara zaprijetiti, ali vratar Intera ponovno je siguran. U 36. minuti nakon prekršaja na Plavima iz slobodnog udarca Kadzior iz dobre situacije šalje loptu malo pokraj desne vratnice.

Nizali su igrači Dinama prilike kako se bližio kraj prvog dijela, a odličan pokušaj vidjeli smo u 38. minuti. Atiemwen je iskosa s lijeve strane izvan kaznenog prostora pokušao loptu pospremiti pod gredu, ali Frelih čita njegovu namjeru i šalje loptu preko gola. Napokon par minuta kasnije upisao se i na listu strijelaca. Majer ga je sjajno pronašao na centru, Atiemwen se sjurio sam prema domaćem golu, u trku preskočio istrčalog Freliha i na kraju iskosa s lijeve strane s nekih 10 metara kroz dvojicu igrača Intera zatresao suprotni kut za 1:1. Momčadi su uz taj rezultat otišle na odmor.

Nastavak utakmice donio je nove zanimljivosti na travnjaku. Prvo su Plavi imali sjajnu priliku kada je Gavranović iz blizine pucao na gol, a Frelih obranio. Odbijenu je zatim s par metara Gojak pospremio u mrežu, ali sudac je ranije označio zaleđe. U 50. minuti susreta Galić je zaradio drugi žuti karton zbog igranja rukom, a Inter je ostao na travnjaku s igračem manje. Minutu kasnije uslijedila je odlična akcija Dinama za vodstvo gostiju; Gojak je centrirao iz slobodnog udarca, a pred golom je u skoku najviši Atiemwen koji glavom trese mrežu i postavlja rezultat 2:1. za Plave.

Nešto kasnije okušao je svoj udarac i Theophile čiji pokušaj glavom s pet metara nakon ubačaja Majera ipak ostaje u rukama vratara Intera. U 72. minuti Zagorac je odradio jedno dosta hrabro istrčavanje na nekih 30 metara, ali srećom nije bilo opasnosti za njegova vrata. U 80. minuti susreta Majer je zatresao mrežu zaprešićke momčadi, ali sudac je označio zaleđe Marina. Nekoliko minuta prije kraja susreta sjurila su se četvorica igrača Dinama s centra terena prema domaćem golu, Gavranović je imao loptu, ali na kraju akciju zaustavlja vratar Feliha.

Plavi se nakon gostovanja u Zaprešiću okreću utakmici play-offa Lige prvaka.

Na stadion Maksimir u srijedu, 21. kolovoza stiže norveški klub Rosenborg. Pretprodaja ulaznica za play-off Lige prvaka počinje u subotu, 17.8., a utakmica u srijedu počinje u 21:00h uz prijenos na HRT-u.