Varaždin – Dinamo II 2:0

Prvi poraz Dinama II, bodovi ostali u Varaždinu

Autor fotografije: gnkdinamo.hr

Propuštena velika Špikićeva prilika na otvaranju, Muharovo isključenje, ali i čvrsta, organizirana obrana suparničke momčadi osokoljene gromkom podrškom domaće publike... Na takvoj je „platformi“ Dinamo II upisao prvi poraz u novoj sezoni. U dvoboju 6. kola Druge HNL nogometaši Varaždina na svom su travnjaku svladali maksimirsku družinu 2:0 pogocima Glavice u 9. i Čelića u 42. minuti. Ovim porazom plavi su vrh ljestvice „prepustili“ Gorici koja je u gostima svladala Lučko 2:0 golovima u samoj završnici: u 89. minuti i sučevoj nadoknadi vremena. Gorica u ovome trenutku ima dva boda više od Dinama II.

Zagrepčani su od 68. minute, dakle usred lova na rezultatski zaostatak, ostali bez isključenoga Karla Muhara, koji je prekršajem na sredini terena zaustavio Šimeka i pritom zaradio drugi žuti karton.

Domaći su poveli nakon što je Kolarić projurio desnom stranom, došao do gol-aut crte, poslao povratnu Dejanu Glavici koji je kroz gustu maksimirsku obranu precizno pogodio suprotni donji kut. Samo minutu ranije Varaždinci su „najavili“ pogodak pripremivši akciju po gotovo identičnoj matrici. Mario Sačer povukao je polukontru po toj istoj, desnoj strani, utrčao u kazneni prostor, pred samim je vratima asistenciju čekao Glavica, ali je maksimirski kapetan Marko Stolnik u zadnji trenutak uklizao i izbio loptu.

Vodstvo je povisio Maks Juraj Čelić na izmaku prvoga dijela. Ponovno je u središtu zbivanja bio razigrani, agilni Glavica, čijih se zapaženih nastupa sjećamo još iz prvoligaških dana popularnoga varaždinskog kluba. Iz slobodnoga je udarca posve iskosa, s lijeve strane, ubacio u kazneni prostor, a na "drugoj stativi" loptu dočekao Čelić i glavom je lansirao u bliži gornji kut.

Dinamo II još je na otvaranju propustio utakmicu odvesti drugim smjerom. Nakon sjajne kombinacije na lijevoj strani, Dario Špikić natrčao je na povratnu loptu i neometan je sa sedam metara poslao malo preko gola.

Nešto kasnije Ivan Božić bio je nadomak izjednačenju. Nakon ubačaja iz slobodnoga udarca s lijeve strane Božić je pucao glavom sa sedam metara, ali je lopta preletjela gredu. Pokušao je i Borna Miklić, ali je vratar Ivan Nevistić uspio zaustaviti udarac. Varaždinski je čuvar mreže uspio nekako amortizirati brzu i neugodnu loptu nakon udarca Marijana Čabraje sa 30 metara.

Samo dvije minute prije drugoga varaždinskog gola nijanse su dijelile goste od izjednačenja. Karlo Plantak okuražio se na udarac sa 25 metara, vratar Nevistić odbio loptu pred gol-crtom, uz svoju desnu stativu... Natrčao je Božić, ali domaći je čuvar mreže uspio pokriti bliži kut pa je lopta prohujala uza samu vratnicu. Plantak je domaću obranu namučio i u 76. minuti kad je, nakon Čabrajina ubačaja slijeva, glavom sa pet metara na „suprotnoj stativi“ poslao loptu preko gola.

Maksimirska će momčad dojam pokušati popraviti u nedjelju, 24. rujna, kad će na travnjaku Hitrec-Kaciana ugostiti momčad Šibenika.