Dinamo II – Osijek II 1:1

Remi na otvaranju sezome

Nekoliko dopadljivih dubinskih proigravanja, „vanbastenovski“ projektil Jakova Gogića u „malu mrežu“, kanonada u sučevoj nadoknadi u lovu na tri boda, propuštena prilika nakon koje je stigla brzopotezna kazna na drugoj strani... To je sukus premijernoga nastupa Dinama II u novoj sezoni Druge HNL. Momčad trenera Igora Jovićevića odigrala je na travnjaku Hitrec-Kacian 1:1 protiv vrlo dobre i ambiciozne momčadi Osijeka II.

Dok su se Dinamovi nogometaši još uvijek u nevjerici držali za glavu zbog propuštene prilike, zatresla se – njihova mreža. Prvo se, u četvrtoj minuti, maksimirski desnokrilni napadač Dino Kapitanović sjurio sam prema vratima, pucao s desetak metara, ali je osječki vratar Marko Barešić u padu uspio izbiti loptu nogom. Nepunu minutu kasnije Osijekov vezist Mile Todorov povukao je napad gostiju i proslijedio loptu udesno gdje, baš u skladu s imenom – nadirao Nadrey. Osječki napadač iz Obale Bjelokosti, Nadrey Dago, prihvatio je loptu i lansirao u mrežu.

Najljepši trenutak utakmice bila je Gogićeva „lansirna raketa“ s lijeve strane. Primirio je loptu, uvukao se u kazneni prostor i snažnim udarcem iskosa, iz teškoga kuta, proparao suprotnu „malu mrežu“ za gromki pljesak s tribine. Istina, nekoliko sekundi ranije, u istoj ovoj akciji, osječki vratar Barešić i njegov suigrač sudarili su se glavama. Barešić se odmah potom ipak pridigao, zauzeo poziciju i pokušao obraniti udarac...

Pljesak je, primjerice, izmamila i efektna dubinska lopta kojom je nova desetka Dinama II, Tomislav Krizmanić, proigrao Kapitanovića, ali gosti su u nastavku ipak uspjeli otkloniti opasnost. No, zato su opasnost priredili na drugoj strani: u 59. minuti Adrian Leon Barišić s 20 je metara poslao loptu malo pored gola.

Roko Baturina nešto je kasnije priredio „nered“ pred osječkim vratima. Oštro je ubacio s lijeve strane, Barešić prvo uhvatio pa ispustio loptu koju su njegovi suigrači u zadnji trenutak uspjeli nekako izbiti u korner pred naletom domaćih napadača.

Plavi su nadomak pobjedi bili u zadnjoj, petoj minuti sučeve nadoknade. Tin Hrvoj vještim je dodavanjem proigrao Dominika Rešetara koji je snažno pucao, a vratar odbio loptu. Na nju je naletio Tom Alen Tolić, a domaći braniči u zadnji trenutak postavili blok da bi u nastavku akcije loptu ponovno dohvatio Hrvoj, ali nakon njegova je loba lopta ipak završila pored gola.

Sljedeće iskušenje Dinamo II ima u subotu, 24. kolovoza, u gostima protiv riječkog Orijenta.