Dinamo II – Junak 1:1

Remi u Kranjčevićevoj, Julardžija osigurao bod

Autor fotografije: Dragan Djukanović

Bio je to buran uvod u utakmicu, iskričave prve četiri minute uz poništeni pogodak na jednoj i priznati na drugoj strani. U dvoboju 11. kola Druge HNL nogometaši Dinama II i sinjskog Junaka odigrali su 1:1 uz pogotke na otvaranju prvoga i drugog dijela utakmice.

U maksimirskom su sastavu debitirali perspektivni mladi napadači Andrija Kolundžić i Halid Alghoul kao i daroviti stoper Leon Sopić, inače sin nekadašnjega Dinamova juniora, kasnijega sjajnog bundesligaškog vezista i potom trenera udarne momčadi plavih, Željka Sopića. Prvi je put u početnoj postavi osvanuo mladi crnogorski vezist Milan Vukotić, koji se na samom otvaranju istaknuo efektnim dodavanjem za pogodak kojeg je sudac greškom poništio označivši zaleđe. Vukotić je u drugoj minuti filigranski proigrao Ivijana Svržnjaka, a on vještim udarcem zakucao pod gredu. Sudac je, međutim, označio zaleđe iako je tv snimka pokazala da je Svržnjak bio u dozvoljenoj poziciji.

No, već se u sljedećem napadu zatresla mreža na suprotnom dijelu terena. Robert Jandrek povukao je napad Junaka po desnoj strani pri čemu ga je na ulasku u kazneni prostor srušio Roko Jurišić. S bijele je točke Bruno Jenjić doveo goste u vodstvo.

Plavi su izjednačili na otvaranju drugoga poluvremena kad je Svržnjak spretno “izbacio” Edina Julardžiju koji je povukao napad, istrčao sam pred vratara Roka Runju i bez poteškoća smjestio loptu u gol.

Gosti su, pak, još u početnim minuta,a nedugo nakon samoga vodstva, kreirali veliku priliku kad je Jenjić projurio lijevom stranom, a Jakov Marunica natrčao na povratnu loptu i lansirao ju malo preko gola.

Potkraj prvoga dijela maksimirski je ljevokrilni napadač Dino Kapetanović snažno pucao s ruba kaznenog prostora, a vratar Runje paradom “iščupao” iz rašlji. Početkom drugoga dijela sinjski Korejac Seo Woo Min prošao je desnom stranom, loptu na drugoj vratnici dočekao Leo Andrić, ali je njegov udarac s desetak metara ipak bekendirao Dinamov vratar Renato Josipović.

U sljedećem kolu, 31. listopada, nogometaši Dinama II gostovat će kod Dugopolja.