DINAMO II: Miškić – Džijan, Stolnik, N. Taravel, Mamić – Šunjić; Gojak (69. Sigali), Olmo (78. Knežević), Pavičić (19. Halilović), Çekiçi – Badji

CIBALIA: Matković – Žderić, Zgrablić, J. Filipović, Crnčević – Mijoković (85. Tomašević), Mišić; Baša, Vitaić, Turčin (60. Plum) – Ugrina (75. Vidović)

SUDAC: Andrej Burilo (Osijek), GLEDATELJA: 100

STRIJELCI: 1-0 Olmo (59.), 1-1 Vitaić (73.)

Leonardo Sigali ponovno je na terenu! U subotu je, prvi put nakon mjesec i pol dana oporavka od ozljede, istrčao na travnjak i odigrao dvadesetak minuta za Dinamo II u dvoboju 15. kola Druge HNL protiv drugoplasirane Cibalije. Okršaj je završen identičnim rezultatom kao i u prvom dijelu sezone u Vinkovcima, 1:1. Problem je, međutim, što je ponovno ozlijeđen – Domagoj Pavičić. Dobio je udarac u gležanj, ali bol se reflektira i na koljeno.

Još se od ljeta oporavlja od ozljede, prve je minute u sezoni upisao tek 11. listopada, također za drugu maksimirsku momčad, s ciljem postupnoga dizanja forme za povratak u udarni sastav. No u 19. minuti subotnjega dvoboja ponovno je ozlijeđen. Prekršajem ga je na sredini igrališta zaustavio suparnički branič Jakov Filipović i mladi je Dinamov vezist uz liječničku pratnju morao napustiti travnjak. S klupe je na njegovo mjesto uskočio Tibor Halilović i odigrao vrlo dobro. Dirigirao je veznim redom, njihao suparničke braniče, proigravao suigrače...

Druga momčad Dinama odigrala je 1:1 kod kuće s Cibalijom, a strijelac za Modre bio je Dani Olmo. Trener prve momčadi Zoran Mamić imao je razloga za zadovoljstvo i brigu. S jedne strane se nakon duge pauze na teren vratio Leonardo Sigali, no s druge je novu ozljedu zaradio Domagoj Pavičič.

Ipak, četiri su posebno atraktivna detalja s utakmice: Šunjićeva teledirigirana duga lopta Gojaku, Olmov „projektil“ za Dinamovo vodstvo, efektan potez Cibalijina vezista Mišića uz bravuroznu Miškićevu obranu te dojmljivi Çekiçijev bijeg kojim je, kao na raketni pogon, „fijuknuo“ pored dvojice braniča, ali ga je na kraju zaustavio vratar Matković.

Olmo je, dakle, u 59. minuti snažno pucao sa 20 metara i proparao „rašlje“ za Dinamovo vodstvo. Cibalia je izjednačila 14 minuta kasnije kad je gostujući desni branič Žderić dojurio nadomak Dinamovu kaznenom prostoru, ubacio u sredinu, a kapetan Vitaić u gužvi na vrhu peterca uspio dohvatiti loptu i skrenuti je u mrežu.

Sam je Pavičić, još na otvaranju utakmice, pokušao iznenaditi Matkovića, ali je lopta preletjela gredu. Šunjić je u 12. minuti filigranski preciznom dugom loptom preko gotovo pola igrališta proigrao Gojaka na desnoj strani, ali Cibalijina je obrana u nastavku akcije bila uspješnija. Olmo je nedugo potom poslao sjajnu dubinsku loptu Badjiju na kojeg je natrčao suparnički vratar. Igrači Dinama II tražili su jedanaesterac, ali sudac Burilo nije se složio.

Çekiçi je tri minute kasnije zagrijao Matkovićeve dlanove iz slobodnoga udarca sa 20 metara nakon čega je uslijedio opasan Cibalijin kontranapad preko Turčina kojega je u zadnji čas zaustavio Stolnik.

A, potom je, u sudačkoj nadoknadi prvoga dijela u razmaku od tridesetak sekundi zaiskrilo pred objema vratima. Mišić je efektno, iz mjesta, nadignuo loptu lobavši maksimirsku obranu čime je u for gurnuo Ugrinu, ali njegov je udarac vratar Miškić bravurozno obranio. Uslijedio je Dinamov napad. I to kakav! Çekiçi se sa svoje polovice terena sjurio prema lopti koja je, činilo se, puno bliža Cibalijinu vezistu Mijokoviću, ali maksimirska je desetka „upalila turbopunjač“. Projurio je pored iznenađenog suparnika, ali pred sobom je imao novu prepreku – braniča Žderića. I taj je put bilo gotovo sigurno da je lopta već u Cibalijinim nogama kad je Çekiçi na opće iznenađenje protutnjao pored vinkovačkoga beka i sjurio se sam prema vrataru Matkoviću. A, on mu je obranio udarac...

Cibalia je imala priliku u 81. minuti kad je, nakon vrlo dobre Miškićeve intervencije, na loptu natrčao Plum i volejem je poslao preko vrata. Minutu prije kraja snažno je na povratnu loptu natrčao Halilović, ali mu je Matković jedva zaustavio udarac.

Nakon 15 kola Dinamo II je sedmi sa 20 bodova, četiri manje od trećeplasiranih Sesveta. Cibalia je i dalje druga sa osam bodova manje od vodećega Šibenika i tri više od Sesvećana.

U sljedećem kolu, 7. studenoga u 13:30 sati plavi gostuju u Dugopolju.