Suci: Ivan Bebek, Tomislav Petrović, Miro Grgić, Marko Matoc

Dinamo: Zagorac - Stojanović, Lešković, Perić, Matel - Moro, Antolić - Soudani (od 77. Guilherme), Sammir (od 70. Gojak), Ćorić (od 61. Šitum) - Hodžić

Istra 1961: Ivušić - Miloš, Žižić, Mitrevski, Pavić - Paracki, Puclin - Gržan (od 80. Burić), Lucio (od 70. Prelčec), Solomon - Roce (od 84. Urošević)

Žuti kartoni: Stojanović, Sammir, Hodžić

Strijelci: 0:1 Soudani (18.), 0:2 Hodžić (52.), 0:3 Hodžić (90.+1)

Modri su u 25. kolu MAXtv Prve lige otputovali na gostovanje u Pulu gdje su protiv Istre 1961 upisali vrijednu 3:0 pobjedu i tako osvojili nova tri boda. Pogotke za Modre postigli su Soudani jednom i Hodžić dva puta, a hrvatski je prvak ovom pobjedom nastavio niz od pet prvenstvenih utakmica bez poraza ovog proljeća.

Trener Ivajlo Petev najavio je dan prije utakmice na konferenciji za medije da momčad ide odigrati dobru utakmicu i osvojiti bodove, ali da za utakmicu s Istrom neće moći računati na ozlijeđene Benkovića, Fiolića, Henriqueza i Sigalija. Zbog žutih kartona iz momčadi je izostao Pivarić, dok se u kadar Dinama vratio Soudani.

Modri su u susret na Aldo Drosini krenuli sa Zagorcem na golu te s obrambenom linijom u sastavu: stoperski par Perić - Lešković te na stranama Matel i Stojanović. U sredini su krenuli Antolić i Moro, dok su ispred njih igrali Ćorić i Soudani na stranama te Sammir u sredini. Špica je bio Hodžić.

25. kolo MAXtv Prve lige

0:1 Soudani (19.)

0:2 Hodžić (52.)

0:3 Hodžić (90+1)

U prvih deset minuta Dinamo je kontrolirao igru i pokušavao doći do prilike, ali nije bilo ozbiljne prijetnje niti s jedne strane. Domaćin je imao dvije dobre situacije, ali su Perić i Stojanović bili na mjestu i na vrijeme blokirali pokušaje.

Nije dugo trebalo da razigrani Modri stignu do prvog pogotka. Krenula je akcija na centru terena, zatim je Ćorić dodao na desnu stranu prema Soudaniju koji se riješio svog čuvara i lijepo zatresao gornji desni kut za vodstvo 1:0 i veliko slavlje. Ubrzo nakog toga dobru su akciju odigrali Moro i Ćorić koji je ubačaj u kazneni prostor glavom poslao malo pokraj gola. Modri su mirno priveli kraju prvo poluvrijeme utakmice uz minimalnu prednost.

Nastavak susreta donio je i nastavak borbe na travnjaku. Iako je domaćin pokušao stvoriti veći pritisak i doći do izjednačenja, dogodilo se suprotno - uslijedilo je nova dobra akcija gostiju i veselje za Dinamo. U 52. minuti utakmice Hodžić je na dodavanje Sammira sjajno s nekih 20 metara zatresao gol Istre. Nakon toga gledali smo dosta mirno igru, a Istra u drugom dijelu nije imala niti jednu ozbiljniju priliku koja bi ugrozila Zagorca i Modre. U sudačkoj nadoknadi Modri su krenuli u kontru, a sjajni je Hodžić spretno lobom prebacio golmana i zatresao mrežu domaćina za konačnih 3:0.

Pred zagrebačkim je klubom sad reprezentativna pauza, a povratak klupskim obvezama na rasporedu je početkom idućeg mjeseca. Modri će u 26. kolu MAXtv Prve lige na Maksimiru ugostiti NK Osijek, 1. travnja, kada se nastavlja borba za prvo mjesto i trofeje.