Nakon utakmice

Trener Krznar: Nema predaje, ako smo mogli protiv Tottenhama, možemo i sad

Autor fotografije: Damir Krajač / CROPIX

S naše strane to su bila dva različita poluvremena, u prvom smo pružili dobar otpor, parirali, stvorili više prilika od Villarreala i možemo žaliti za primljenim golom, istaknuo je Dinamov trener Damir Krznar neposredno nakon prvoga dvoboja četvrtfinala Europa lige u kojem je Villarreal na maksimirskom travnjaku svladao Zagrepčane s 1:0 pogotkom Gerarda Morena u 44. minuti iz jedanaesterca kojeg je sudac svirao nakon što je upravo Moreno u Dinamovu kaznenom prostoru loptom iz neposredne blizine napucao Kevina Theophilea u ruku.

– U drugom poluvremenu htjeli smo se što prije vratiti iz rezultatskog zaostatka, uvukla se mala nesigurnost u veznom redu, bilo je previše iskakanja što Villarreal inače zna kazniti, ali ovaj put nije. U zadnjih 10, 15 minuta bili smo dosta otvoreni i sukus je da na kraju, s obzirom na sve, možemo biti i zadovoljni ovakvim rezultatom – dodao je trener Krznar.

Na upit postoje li elementi za optimizam uoči uzvrata u četvrtak u Španjolskoj maksimirski je trener odrješito uzvratio:

– Sigurno da postoje! Prvo poluvrijeme nam je putokaz. Uvijek je lakše u drugoj utakmici kad već osjetite suparnika uživo, osjetite koliko možete vi, koliko suparnik, gdje su nekakve rezerve. Ideja je i dalje brzi protok, brzi okret strane, na tome ćemo graditi našu igru. Naravno da vidimo svoju šansu. Ako smo je vidjeli nakon prve utakmice protiv Tottenhama, zašto ne bismo i sad protiv Villarreala. U ovoj krizi u doba pandemije, kad se igra bez gledatelja, domaći teren nije toliko velika prednost. Odgovorit ću u stilu Dinamova slogana: nema predaje.

Novinare je zanimalo koliko je trener zadovoljan igračima koji su ušli s klupe u drugom dijelu, jer u tom se razdoblju osjetio pad u igri plavih?

– Parirali smo Villarrealu, a to te fizički troši, dosta su “pali” igrači koji su ostali u igri. Od onih koji su ušli s klupe Bruno Petković još nije posve oporavljen od ozljede, praktički je 14 dana bio bez treninga, ali kao što smo očekivali, uspio je zadržati loptu, omogućiti da se suigrači priključe u završnici. A, što se tiče ostalih, ne mogu biti nezadovoljan niti zadovoljan. Villarreal je dobio što je htio, rezultatsku prednost, nakon toga je mudro čekao naš krivi korak, da relativno lako prođe kroz vezni red. Tih zadnjih 10 minuta zabrinulo nas je više od cijelog drugog doživljaja utakmice. Moramo i dalje imati čvrsti blok, punu koncentraciju u defenzivi, sve dok je u Španjolskoj 0:0 imat ćemo dobru šansu za nešto više.

Jeste li stigli vidjeti snimku dosuđenoga jedanaesterca?

– Iskreno, ne. Nisam vidio snimku, ali nema se tu što previše komentirati. Sudac je tako odlučio, to ne možemo promijeniti tako da nema potrebe trošiti energiju na to – zaključio je trener Krznar.