Dinamo II – Sesvete 0:2

Unatoč porazu Dinamo II i dalje prvi

„Egzodus“ četvorice udarnih igrača, koji su morali na put s reprezentacijom, prilagodba na novi sustav igre, a uza sve to i snažan, kvalitetan suparnik spustili su rampu Dinamu II na putu prema bodovima. U okršaju 16. kola Druge HNL Sesvećani su na travnjaku Hitrec-Kaciana slavili s 2:0. Unatoč tome, momčad trenera Igora Jovićevića i dalje drži vrh Druge HNL, a novo iskušenje čeka je sljedeće subote kad će na ovom istom travnjaku dočekati momčad Varaždina.

Zbog obaveza u juniorskoj reprezentaciji ovom su prilikom izostali Dinko Horkaš, Mario Ćuže i Dario Špikić, a nije bilo ni Endrija Çekiçija koji se priključio mladoj albanskoj vrsti. U takvim je okolnostima trener Jovićević iskušao novu formaciju s trojicom igrača u obrambenome redu u sustavu 3-4-2-1, ali takav je „raspored figura“ napustio početkom drugoga dijela. U tim su trenucima Sesvećani već vodili 1:0 pogotkom Antonija Štimca iz 36. minute. Dinamov je branič Kobie Morris na svojoj polovici terena pokušao proigrati Karla Muhara, loptu je presjekao Matej Ćosić nakon čega su, s nekoliko spretnih dodavanja Štimac, Dino Lihić i Marko Tolić izigrali domaću obranu. U nastavku je Tolić pucao iskosa sa sedam metara, Marko Stolnik odbio glavom, a na loptu natrčao Štimac i bez poteškoća zakucao loptu u mrežu.

Priču je zaključio sesvetski rezervist Ivan Mamut sjajnim volejem s ruba kaznenoga prostora u sučevoj nadoknadi. Dočekao je ubačaj s desne strane i iz prve snažno lansirao loptu u lijevi kut Dinamova debitanta, vratara Lovre Jurica. Bilo je to, dakle, u trenucima kad je gotovo sva koncentracija maksimirske družine bila usmjerena ka ofenzivi i lovu na izjednačujući pogodak.

Gosti su znali zaprijetiti još u prvoj fazi utakmice. Mario Goić u 13. je minuti pokušao iznenaditi Jurica udarcem slijeva, ali lopta je prohujala pokraj desne vratnice. Nedugo potom Dino Kluk gađao je s ruba kaznenog prostora, a maksimirski vratar odbio loptu u korner.

Dinamo je u 22. minuti bio nadomak pogotku, ali nakon Muharova je prodora desnom stranom Jakov Biljan natrčao na povratnu loptu i s 12 je metara u izglednoj prilici lansirao visoko preko gola.

Efektnu su minijaturu na lijevoj strani nedugo potom pripremili Muhar i sveprisutni i rastrčani Frane Maglica. Presjekli su sesvetski napad, uz dva su dodavanja izbacili trojicu suparničkih braniča iz težišta nakon čega je Maglica u furioznom prodoru uz aut-crtu pretrčao trojicu Sesvećana. U nastavku je akcije, nakon auta, Borna Miklić proigrao Maglicu, koji mu je poslao povratnu na desetak metara. Maksimirska devetka nije uspio najbolje prihvatiti loptu pa su gosti otklonili opasnost.

Nešto kasnije Maglica je s desne strane pronašao Bojana Kneževića koji je pucao s vrha kaznenoga prostora u suprotni donji kut, ali lopta se otkotrljala tik uz vratnicu.

Početkom je drugoga dijela Neven Đurasek natrčao na visoku loptu na rubu kaznenoga prostora i volejem je poslao pored vrata. Samo je nekoliko milimetara dijelilo plave od izjednačenja u 61. minuti. Bruno Čengić osvojio je loptu na desnoj strani, ubacio na peterac, a Ivan Božić uspio ju je tek okrznuti pri čemu je prohujala pored vrata. Ponovno je Čengić u 77. minuti inicirao dopadljivu i obećavajuću akciju, povratnom loptom proigrao Božića, koji je bio u punom naletu, ali ju nije uspio dobro prihvatiti.

Sesvetski je branič Ivan Kontek u 81. minuti u svom kaznenom prostoru bio „u klinču“ s Božićem, ali splitski sudac Marino Majstrović nije smatrao da je riječ o prekršaju. U završnici utakmice kompletan se „plavi korpus“ orijentirao na ofenzivu i time neizbježno ostavio prostor za suparničke kontranapade. Tako je, primjerice, dvaput zaprijetio Lihić, ali prvi put je Juric iščupao loptu iz samoga kuta da bi je nedugo potom Stolnik skrenuo u korner. Štoviše, Juric je u sučevoj nadoknadi, kad su gosti već vodili 2:0, nakon novoga Mamutova pokušaja uhvatio loptu na samoj gol-crti.