Nemaš račun? Registriraj se

Registracija je uspješno izvršena. Na tvoj mail smo poslali link za potvrdu korisničkog računa.

Hvala vam
Nova Lozinka

Uspješno ste potvrdili svoj korisnički račun

Molimo odredite svoju lozinku prije nego nastavite

Odabrali ste resetiranje lozinke

Molimo postavite novu lozinku za svoj korisnički račun

Nemaš račun?
Nemaš račun? Registriraj se

Postani dio Dinamove obitelji!

Registriraj se i uživaj u svim pogodnostima korisničkog računa na Dinamovoj stranici

Presented by

PSK logo

Ne možeš pronaći ono što tražiš?
Možda ti pomogne nešto od sljedećeg:

Predstavljamo

Upoznajte novi stručni stožer GNK Dinamo

Kad bismo sublimirali njihovu dosadašnju igračku i trenersku karijeru bila bi to „škrinjica“ s mnoštvom zanimljivih detalja... Neki su od njih uz Dinamo vezani još od ranih dječačkih dana, prošli kompletnu maksimirsku školu, neki su upisali i dugotrajni staž u prvoj momčadi, neki su kao svjedoci vremena bili u klubu još u doba kad se na Valentinovo 2000. godine vratilo „sveto ime“...

Članovi novoga Dinamova stožera na čelu s glavnim trenerom Igorom Bišćanom pobjednički su otvorili sadašnji maksimirski mandat, tri boda u subotnjem gradskom ogledu protiv Lokomotive uvela su momčad u zonu mirnijega leta. Značajnu će ulogu, dakle, u kreiranju same momčadi i rezultata imati i novi članovi stožera: asistenti Ante Tomić i Renato Pilipović, zatim Darko Staneković u ulozi trenera vratara kao i Vedran Naglić zadužen za kondicijsku pripremu. Iz dosadašnjeg saziva u stožeru ostaju kondicijski trener Stipe Marina i analitičar Hrvoje Jozak.

Kompletni novoimenovani četverac u stožeru bio je i dio stožera mlade hrvatske reprezentacije pod vodstvom trenera Bišćana u zadnja dva kvalifikacijska ciklusa u kojima su izborili plasman na završni turnir Europskog prvenstva. Zajedno su sudjelovali i u ranijim trenerskim epizodama u Rudešu, ljubljanskoj Olimpiji i Rijeci.

Tomić je Dinamovo dijete, u maksimirskoj je školi od svoje 10. godine prošao sve uzraste i postao jedan od trofejnijih igrača u klupskoj povijesti. Iako su ga putem nerijetko sputavale ozljede, u „retrovizoru“ će ipak vidjeti lijepu igračku karijeru.

– U Dinamo sam došao kao dječak i ovdje, s kraćim posudbama, proveo 17 godina. Zadnji put sam nastupio još u ljeto 2010. i sad se, eto, vraćam nakon 13 godina – s vidljivim je ponosom provukao Tomić.

U igračko je doba bio profinjeni vezist, a ozljede su ga sputale da dosegne i još veću karijeru.

– I danas kao trener volim ofenzivni nogomet, ali jasno je da iskustvo dolazi s godinama. Nekad sam mislio da sam kao igrač možda i nepravedno zapostavljen, a kasnije kad sve gledaš iz ove trenerske perspektive, shvatiš da ti je možda nedostajalo brzine ili čvrstine...

Kako god, čvrstinu je donijela pobjeda protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj.

– To nam je bila jako važna utakmica, bilo nam je iznimno bitno startati s pobjedom i dobiti sedam dana mira i dobre atmosfere kako bismo lakše predstavili i neke ideje. Sve je lakše raditi u pozitivnom ozračju. I po reakcijama igrača mogli smo vidjeti koliko puno im je ta pobjeda značila – dodao je Tomić.

Slično razmišlja i Renato Pilipović koji se u Dinamo vratio nakon dva desetljeća.

– Sigurno je da smo sretni i ponosni što smo opet u Dinamu, što smo dio ovako velikog kluba. Nismo imali puno vremena do prve utakmice, ali odradili smo je na najbolji način – pobjedom. Sad se u miru pripremamo za nastavak prvenstva i ispunjenje glavnog cilja, a to je osvajanje naslova prvaka.

Pilipović je u igračkim danima prošao i doba Croatije, bio u kadru u vrijeme povratka imena Dinamo, a posebno u sjećanju ostaje njegov pogodak za vodstvo protiv Milana na San Siru ujesen 2000. godine.

– Bilo je to stvarno davno, ali ostaje u lijepom sjećanju iako je prisutna i žal što smo na kraju ipak izgubili. I tada nam je svima bila velika želja i čast davati sve od sebe za Dinamo. Ovdje smo sad u nekoj drugoj ulozi, ali ovaj dio ostaje jednak – i dalje ćemo pružati sve što možemo za što veće uspjehe Dinama – zaključio je Pilipović.

Trenerskim poslom počeo se baviti u Rijeci gdje je vodio kadete, juniore i drugu momčad da bi ubrzo potom preuzeo mladi sastav nigerijske Abuja akademije koja je surađivala s riječkim klubom. Štoviše, Pilipović je s Abujom u ljeto 2015. godine postao osvajač tradicionalnog međunarodnog juniorskog turnira Mladen Ramljak u Zagrebu pobijedivši u finalu Real Madrid s 3:1.

Darko Staneković u stožeru je zadužen za treniranje vratara, a i sam je bio čuvar mreže u svim uzrastima u Dinamovoj akademiji. Bio je priključen prvoj momčadi još krajem 1990-ih.

– Zamijetio me trener Otto Barić, ali ispred mene su ipak bili Dražen Ladić i Miralem Ibrahimović. Bio sam nekoliko puta na klupi u prvenstvenim utakmicama, ali ipak nemam službeni nastup. Ali, drago mi je da smo tada upisali dvostruku krunu – prisjetio se Staneković.

Trenerskim se poslom počeo baviti u akademiji Silvija Marića, kasnije radio u tadašnjem prvoligašu Karlovcu pa u Zagrebu gdje je branio i sadašnji maksimirski kapetan Dominik Livaković. U Zagrebu je bio i u stožeru nezaboravnoga trenera Miroslava Ćire Blaževića. Bio je suradnik Dražena Beseka u Zagrebu, Kini i potom na Malti gdje su s Birkirkarom potpisali povijesne rezultate. Prošao je i Trešnjevku, Ponikve, Hrvatski dragovoljac... Kulminaciju su, dakako, predstavljala dva uzastopna uspješna ciklusa s mladom reprezentacijom.

– Ovo je ipak poseban osjećaj, vraćam se u Dinamo nakon 25 godina. Posebno mi je lijepo vidjeti drage osobe koje su i tada bile ovdje kao, recimo, našeg dugogodišnjeg tehničkog direktora Davora Bukovinu – dodao je Staneković.

Vedran Naglić vodit će brigu o kondicijskoj pripremi, a u Dinamo također dolazi kao dio stožera mlade reprezentacije.

– Puno nam znači ova početna pobjeda, bitna nam je da uhvatimo zalet, nema boljeg team-buildinga i impulsa od ta tri boda – naglasio je Naglić.

Krajem prošle godine doktorirao je na Kineziološkom fakultetu u Zagrebu. Ima iskustvo rada u košarci, a nogometni je opus počeo u NK Zagreb, nastavio kod trenera Zorana Zekića u moldavskom Sheriffu, a potom bio dio stožera trenera Bišćana na sve četiri dosadašnje postaje.

– Uvijek je potrebno određeno vrijeme da bi igrači i momčad usvojili novi sustav rada. Za početak je bitno prikupiti što više informacija kako bi to prijelazno razdoblje bilo što bezbolnije i kako bi igrači što bolje i lakše prihvatili novi način rada.

Naglić je dosad bio zadužen za kondicijsku pripremu i u sustavu reprezentacije, ali i u klubovima.

– To je bitna razlika. U reprezentaciji je potrebno više raditi na informacijama koje skupljamo od igrača i klubova iz kojih dolaze. Ovaj svakodnevni klupski rad je živi proces i tu više možemo utjecati na stanje igrača i više tempirati i brusiti njihovu formu – dodao je Naglić.

Kopirano!