Prijateljska utakmica, 3.7.2019., 18:30h, stadion Fazanerija, Murska Sobota

GNK Dinamo - NK Dekani 10:0 (3:0)

Sudac: Tilen Kocbek

Dinamo: Horkaš (od 46. Josipović) - Šitum, Lešković, Perić, Gvardiol (od 60. Baturina) - Gjira - Ćuže, Atiemwen (od 46. Đurasek) - Kadzior, Marin (od 60. Majer), Andrić

Dekani: Cvetković - Sredojević, Vitezica, Lukač, dedič - Plavšić, Ovsenik - Živanović, Zyba, Ahmetović - Verunica. (još su igrali: Počkaj, Perse, Zugan, Vasl, Zonta, Kešikovič, Kovačec)

Strijelci: 1:0 Kadzior (19.), 2:0 Kadzior (22.), 3:0 Andrić (38.) 11m, 4:0 Marin (51.), 5:0 Baturina (62.), 6:0 Andrić (72.) 11m, 7:0 Andrić (73.), 8:0 Andrić (82.), 9:0 Majer (84.), 10:0 Ćuže (88.)

U trećoj pripremnoj utakmici u Sloveniji igrači Dinama slavili su visokih 10:0 protiv slovenskog drugoligaškog kluba NK Dekani. Četiri je pogotka postigao Komnen Andrić, dva je pogotka zabio Damian Kadzior, a po jedan Antonio Marin, Roko Baturina, Lovro Majer i Mario Ćuže.

Trener Bjelica krenuo je protiv slovenske ekipe sa sljedećih 11: Na golu mladi Horkaš, zadnja linija Šitum, Lešković, Perić i Gvardiol; zadnji vezni Gjira, a ispred njega Ćuže i Atiemwen. Vezna linija prema naprijed Kadzior, Marin i Andrić.

Plavi, odnosno žuti u ovom susretu poveli su već u 19. minuti kada je na 1:0 iz blizine postavio Kadzior. Samo tri minute kasnije mladi se Poljak ponovno upisao u strijelce nakon odlične akcije Dinama. Atiemwen je lijepo projurio po lijevoj strani, riješio se svog čuvara i ubacio pred gol do Andrića. Komnen se ne odlučuje na udarac već šalje loptu do Kadziora koji zatim s nekoliko metara trese mrežu protivnika. Novo slavlje za igrače trenera Bjelice vidjeli smo u 38. minuti kada je nakon prekršaja u kaznenom prostoru Andrić s bijele točke povisio na 3:0.

U 51. minuti utakmice ponovno se zatresla mreža Slovenaca. Gvardiol je po lijevoj strani nanizao nekoliko igrača, gurnuo u kazneni prostor gdje se poskliznuo Kadzior, a odbijenu na kraju Marin šalje u mrežu za povećanje prednosti na 4:0. Deset minuta kasnije igrači Dinama presreli su početak akcije protivnika, Gjira je oteo loptu i dodao do Kadziora koji je ubacio s lijeve na desnu stranu, a iskosa suprotni kut zatim silovito glavom zatresao Roko Baturina. U 72. minuti susreta Andrić je još jednom precizan s bijele točke, postavlja na 6:0. Minutu kasnije, Majer je s centra dodao na lijevo za Kadziora koji lijepo pronalazi Andrića pred golom, a on u trku zabija za 7:0. U 82. minuti Andrić dodaje još jedan pogodak za 8:0, a dvije minute kasnije asistira Kadzior, a Lovro Majer postavlja na 9:0. 88. minuta i još jedno slavlje - Majer dodaje, a Ćuže utrčava u kazneni prostor i prebacuje slovenskog vratara za okruglih 10:0.

Za vrijeme priprema Plavi su do sada upisali 0:1 poraz od poljske Cracovije te dvije pobjede - 2:0 protiv Austrije Klagenfurt i 10:0 protiv slovenske ekipe Dekani.

Momčad i stožer ostaju u Sloveniji do subote, 6. srpnja kada je na rasporedu i posljednja prijateljska utakmica. Susret u 12 sati odigrat će Dinamo i ruski klub Orenburg, uz prijenos na YouTube kanalu Dinama i HNTV-u.