FAVBET logo

ŠKOLSKI NOGOMETNI TURNIR

Sudjelovanje na školskom turniru moguće je uz poziv koji će GNK Dinamo uputiti nekolicini odabranih osnovnih škola ili momčadima mlađih uzrasnih kategorija odabranih nogometnih klubova koji djeluju na područjima gradskih četvrti u kojima se održava "Dinamovo". Uz pozvane škole i klubove, na turniru može sudjelovati i selekcija Dinamove nogometne škole.

Nagrade za najuspješnije momčadi na školskom turniru bit će namijenjene za obnovu i nadogradnju sportskih objekata i sadržaja unutar škola, odnosno klubova u kojima će biti organizirani eventi "Dinamovo", a čiji će predstavnici sudjelovati na turniru u sklopu kvartova.

Prvi školski nogometni turnir održan je 19. svibnja u Dubravi na betonskom igralištu OŠ Vjenceslava Novaka na adresi Vile Velebita 15a, Zagreb.

PROPOZICIJE TURNIRA

Turnir će se održati unutar jednog dana, a sudionici moraju imati tenisice jer se turnir igra na betonskoj podlozi. Momčadi se sastoje od maksimalno deset igrača, a na terenu nastupaju u formatu 5+1. Na turniru može sudjelovati od osam do 12 momčadi koje će biti podijeljene u više skupina. U skupini će sve momčadi međusobno odmjeriti snage, a u iduću fazu natjecanja (polufinala) prolaze pobjednici skupina i drugoplasirani. Utakmice traju 2x10 minuta, uz pauzu na poluvremenu u trajanju od četiri minute. Aut se izvodi nogom s aut-linije. Prilikom gol-auta, vratar loptu u igru ubacuje isključivo rukom iz svog kaznenog prostora. Vratar van kaznenog prostora smatra se igračem i podliježe svim pravilima kao i ostatak momčadi. Svako namjerno vraćanje lopte vrataru, pri čemu je nakon toga vratar uhvati u ruke, bit će sankcionirano indirektnim udarcem s linije kaznenog prostora. Iz početnog udarca (pri izvođenju lopte s centra) pogodak se neće priznavati.

Kod plasmana po skupinama gleda se:

1. Broj osvojenih bodova

2. Međusobni susret

3. Gol razlika

4. Više postignutih golova

*U slučaju da se prema nijednom od navedenih kriterija ne može odrediti bolja momčadi, momčad koja će proći dalje odredit će se nasumičnim odabirom*

Na turniru mogu nastupiti ISKLJUČIVO djeca rođena 2011. godine i mlađa u pratnji odrasle odgovorne osobe u ulozi trenera. Svi prijavljeni igrači moraju ponijeti identifikacijski dokument s fotografijom. Svi treneri moraju poštivati satnicu početka utakmice, s obzirom na to da smo ograničeni vremenom.

U utakmicama polufinala, te utakmicama za treće mjesto i finale, a u slučaju neodlučenog ishoda odmah se pristupa raspucavanju sedmeraca. Iz svake ekipe se određuju trojica izvođača. U slučaju da je i nakon toga nerjiešeno, određuje se po jedan igrač iz svake momčadi, te se raspucava do konačnog pobjednika. Svi voditelji ekipa moraju poštivati satnicu početka utakmice s obzirom na to da smo ograničeni vremenom. Dodjela nagrada je odmah nakon završenog seniorskog finala u 19:40.

Turnir je pozivnog karaktera i NE PLAĆA se kotizacija.