Nemaš račun? Registriraj se

Registracija je uspješno izvršena. Na tvoj mail smo poslali link za potvrdu korisničkog računa.

Hvala vam
Nova Lozinka

Uspješno ste potvrdili svoj korisnički račun

Molimo odredite svoju lozinku prije nego nastavite

Odabrali ste resetiranje lozinke

Molimo postavite novu lozinku za svoj korisnički račun

Nemaš račun?
Nemaš račun? Registriraj se

Postani dio Dinamove obitelji!

Registriraj se i uživaj u svim pogodnostima korisničkog računa na Dinamovoj stranici

Presented by

FAVBET logo

Ne možeš pronaći ono što tražiš?
Možda ti pomogne nešto od sljedećeg:

Dinamo danas broji 65243 članova i prijatelja kluba
Učlani se

Badara: Vjerovao sam da Senegal može pobijediti Hrvatsku

Najveći košarkaški poklonik u Dinamovoj je momčadi bio Alen Halilović, a njegovim su odlaskom "štafetu“, barem u mladoj momčadi, ponijeli Senegalac Badji Badara i fizioterapeut Marinko Grgić. Štoviše, Badara je svojedobno i igrao košariku pa ne moramo ni pitati prati li Svjetsko prvenstvo. A, posebno je slatko prihvatio temu nakon što je njegov Senegal iznenađujuće pobijedio Hrvatsku u dvoboju 3. kola.

"Ma, jako volim košarku!“, razvukao je Badara osmijeh i na samu spomen igre pod obručima.

  Na opasku je li, s obzirom na dobre predispozicije i visinu, ikad igrao košarku, odlučno je odgovorio:

"Jesam, naravno! Igrao sam je prije nego što sam se opredijelio za nogomet. Košarkom sam se bavio na fakultetu u Senegalu. Igrao sam krilnoga centra. Naravno, obožavam i nogomet pa sam se kasnije ipak opredijelio za taj sport.“

  Je li gledao dvoboj Senegala i Hrvatske?

"Naravno da jesam! I uživao sam. Od prvoga sam trenutka vjerovao i nadao se pobjedi“, dobacio je Badara s pobjednički stisnutom šakom uz naglašeni smijeh kao da upravo sad završava utakmica..."

  Još nije upoznat s hrvatskom košarkom, ali prati NBA ligu.

"Jako volim Los Angeles Lakerse.“

  Senegal je imao nekoliko NBA igrača, DeSagana Diop čak je 12 godina proveo u najboljoj svjetskoj ligi, sada su ondje Gorgui Dieng i Hamady N'Diaye. A, kojega je košarkaša Badara najprije zapazio i zavolio?

"Nisu to bili ni Diop, niti N'Diaye, već Sitapha Savane. Igrao je za senegalsku reprezentaciju. Sad je u mirovini. Jako sam volio i Michaela Jordana!“

  Kako sad Jordana?! Pa, Badara je imao samo četiri godine kad je Jordan odigrao svoju zadnju utakmicu u Chicago Bullsima. Kad je Jordan završio karijeru u Washingtonu, Dinamov je Senegalac jedva napunio devet godina. Pa, gdje ga je i kad gledao?

"Istina je, bio sam premlad da bih gledao Jordana, ali toliko sam slušao o njemu da sam se jako zainteresirao i puno ga gledao preko interneta i tražio njegove snimke.“

  Badara je potom bez sustezanja pristao da, po jednakom obrascu, preko interneta potraži snimke – Dražena Petrovića.

  "Hoću, hoću, svakako. Zapamtio sam, ne brinite...“

Kopirano!