Nemaš račun? Registriraj se

Registracija je uspješno izvršena. Na tvoj mail smo poslali link za potvrdu korisničkog računa.

Hvala vam
Nova Lozinka

Uspješno ste potvrdili svoj korisnički račun

Molimo odredite svoju lozinku prije nego nastavite

Odabrali ste resetiranje lozinke

Molimo postavite novu lozinku za svoj korisnički račun

Nemaš račun?
Nemaš račun? Registriraj se

Postani dio Dinamove obitelji!

Registriraj se i uživaj u svim pogodnostima korisničkog računa na Dinamovoj stranici

Presented by

FAVBET logo

Ne možeš pronaći ono što tražiš?
Možda ti pomogne nešto od sljedećeg:

Dinamo danas broji 65243 članova i prijatelja kluba
Učlani se

Dinamo u nastavku zasluženo do pobjede u gradskom derbiju

Stadion u Kranjčevićevoj, 5.4.2013.

MAXtv Prva liga, 26. kolo

NK Zagreb – GNK Dinamo

Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Dalibor Conjar (Osijek), Miro Grgić (Osijek), Igor Pristovnik (Zagreb)

Gledatelja: 2.500

Zagreb: Livaković - Kolinger, Graf, Kovačić - Jurendić (od 86. Krovinović), Djengoue (od 76. Štiglec), Handžić, Ćurjurić, Bevab - Šovšić - Medić

Dinamo: Kelava - Vrsaljko (od 29. Husejinović), Jedvaj, Addy, Pivarić - Leko - Halilović (od 46. Beqiraj), Ademi (od 61. Pamić), Sammir, Brozović - Krstanović

Žuti kartoni: Djengoue (34.), Ćurjurić (65.) / Leko (54.), Ademi (55.)

Strijelci: 0:1 Beqiraj (48.), 0:2 Krstanović (63.), 0:3 Krstanović (80.)

 

Dinamo je potpuno zasluženo upisao nova tri boda, pokazao da je uvjerljivo najbolja momčad u Zagrebu i napravio još jedan korak prema naslovu prvaka. Modri su dominirali cijelu utakmicu, ali dominacija nije bila vidljiva na semaforu nakon prvih 45 minuta da bi već na početku nastavka ušli Fatos Beqiraj doveo prvake u prednost. Malo iza njega Ivan Krstanović zabio je svoj prvi, a potom i drugi pogodak na utakmici i završio priču.

Dinamo je u Kranjčevićevu došao u ulozi velikog favorita. Modri su kao vodeća momčad prvenstva stigli u goste posljednjoj, a dodamo li tome i odličnu igru i uvjerljivu pobjedu protiv Zadra prošloga tjedna onda je jasno kako su bodovi već unaprijed bili upisani. Ipak, kako to često biva u nogometu, baš je takve, unaprijed upisane bodove, najteže osvojiti.

Ozljede Vrsaljka i Ademija

Igru Modrih poremetila je rana ozljeda Šime Vrsaljka. Naš bočni igrač je u 25. minuti utakmice napustio teren zbog ozljeda, a umjesto njega je ušao Said Husejinović. Ta promjena pomaknula je Leku na beka odnosno vratila Ademija na zadnjeg veznog koji se, nažalost, u nastavku utakmice također ozlijedio. On je, pak, napustio igru šepajući nakon sat vremena igre te ga je na terenu zamijenio Zvonko Pamić.

Modri su zaigrali u sličnom sastavu kao i prošloga tjedna s tek dvije promjene: vratili su se suspendirani Jedvaj i Brozović. Čak su Modri slično i krenuli u gradski derbi, dominirali od prve sekunde i u prvih desetak minuta stisnuli domaćine u njihov kazneni prostor pa je dojam bio kako bi vrlo lako prvaci mogli do prednosti. Ipak, to se nije dogodilo.

Kako je vrijeme odmicalo tako su i Pjesnici micali Modre sve dalje od svojeg gola. Naravno, grbav i sve lošiji teren u Kranjčevićevoj nikako nije išao na stranu Dinama. Iz prvih 45 minuta vrijedi tek istaknuti udarce Sammira i onaj Husejinovića koji je u igru ušao umjesto ozlijeđenog Vrsaljka nakon samo dvadesetak minuta. Dok su Modri pokušavali ubaciti se iza leđa zadnje linije domaćina, visokim i prizemnim loptama, momčad Miroslava Blaževića orijentirala se na kontre i dalekometne pokušaje.

Četvorka van zapisnika

Zbog ozljeda u Kranjčevićevoj nisu bili Josip Šimunić, Luis Ibanez Ivan Tomečak. Srećom sva trojica bi mogli biti u konkurenciji za sljedeću utakmicu protiv Intera dok Duje Čop ove sezone više neće igrati.

Upravo je jedan takav, siloviti udarac Bevaba u 40-oj minuti koji je završio u gredi, bio i najbolja prilika prvog dijela. Dinamo je u nastavak utakmice ušao slično kao i na početku susreta, ali s jednom velikom razlikom: prva prilika završila je pogotkom Fatosa Beqiraja kojeg je trener ubacio u igru na poluvremenu umjesto Alena Halilovića. U 48. minuti Sammir je lijepo prošao po gol-aut liniji, povratnom našao Beqiraja koji šalje loptu u mrežu; sjajno otvaranje nastavka za potpuno zasluženo vodstvo.

Modri nisu stali nakon vodstva; dapače, nastavili su visoko stiskati i ubrzo su došli do povećanja prednosti. Pamić, koji je ušao par minuta ranije umjesto ozlijeđenog Ademija, lijepo je nabacio iz kuta, Krstanović utrčao i glavom pospremio loptu u mrežu; bilo je to u 63. minuti utakmice. Dinamo je tako u 20 minuta nastavka zabio čak dva pogotka i zapravo riješio pitanje pobjednika.

Dva pogotka i lijepo vodstvo bili su samo dodatan poticaj za Modre, a posebno su razigrani bili zamjene Beqiraj i Husejinović odnosno Pivarić koji je često prolazio lijevom stranom. Upravo je Beqiraj sve sam napravio u 71. minuti, lijepo prošao i opalio sa 20-tak metara, ali vratnica je zaustavila novi pogodak. Desetak minuta kasnije – nije bilo spasa za domaćine.

Ponovno je Beqiraj prošao i pucao, a Livaković odbio u udarac iz kuta. Pamić je centrirao, pokušaj Beqiraja je blokiran, a lopta odlazi do Krstanovića koji je mirno šalje u mrežu za svoj drugi pogodak i konačno rješenje utakmice.

Dinamo je tako upisao sigurnu i zasluženu pobjedu te se dodatno približio obrani naslova. Modri sljedeću utakmicu igraju iduću nedjelju kada na Maksimir dolazi Inter Zaprešić.

Kopirano!