Uspješno ste potvrdili svoj korisnički račun
Molimo odredite svoju lozinku prije nego nastavite
Link za ponovno postavljanje lozinke poslan je na vašu E-mail adresu. Možete zatvoriti ovu stranicu i nastaviti oporavak računa putem linka.
Registracija je uspješno izvršena. Na tvoj mail smo poslali link za potvrdu korisničkog računa.
Uspješno ste potvrdili svoj korisnički račun
Molimo odredite svoju lozinku prije nego nastavite
Odabrali ste resetiranje lozinke
Molimo postavite novu lozinku za svoj korisnički račun
Postani dio Dinamove obitelji!
Registriraj se i uživaj u svim pogodnostima korisničkog računa na Dinamovoj stranici
Prijavi se i uživaj u svim pogodnostima korisničkog računa na Dinamovoj stranici
Ne možeš pronaći ono što tražiš?
Možda ti pomogne nešto od sljedećeg:
Jučerašnji derbi na Poljudu sigurno nije bio derbi ako se gleda tablica, ali je u povijesnom kontekstu i u smislu tradicije. Bez obzira na veliku prednost, Dinamo je u susret ušao maksimalno ozbiljno i ostvario pobjedu. Kao i u zadnjoj utakmici ovih protivnika, opet je jedan gol bio dosta za tri boda. No, umjesto dalekometnog projektila Kadziora, sada je predatorska reakcija Gavranovića bila ključna.
Oršić je silovito pucao sa nekih 30 metara, a Posavec slabo reagira i odbija loptu ispred sebe. U maniri Gerda Mullera, Gavranović prati akciju i zabija lijevom nogom iz ne baš lagane pozicije. Posavec je nakon greške izašao i skratio kut maksimalno, ali Gavranović je bio neumoljiv.
Bio je to odlučujući potez vrlo tvrde i na trenutke vrlo grube utakmice koja je u tom smislu kulminirala isključenjem Caktaša. Iako je Hajduk imao nešto veći posjed lopte, sve je to bilo jalovo i bez pravih prilika. Netko će reći da je nedostatak kreacije limitirao domaćine, ali pravi razlog je profesorska igra Teophilea i Dilavera.
Ako smo poslije Benfice hvalili Šunjića koji je odigrao utakmicu karijere, sada stoperski par zaslužuje najviše pohvala. Igrali su kao nekad Nesta i Maldini, te pravovremenim postavljanjem i čitanjem igre neutralizirali većinu napada domaćih.
Ono što je prošlo, opet je pokupljeno iz drugog pokušaja i realno Hajduk je ostao bez ijedne prave prilike na utakmici. Iako su Teophile i Dilaver odlični braniči i na europskoj razini, oni u HNL-u djeluju nestvarno uigrano i sigurno.
Rekao bih da je spomenuti dvojac ono najbolje što smo vidjeli u obrani Modrih u zadnjih desetak godina, jasno uz odličnog Portugalca Tonela.
Osim njih sjajan je bio i ranije spomenuti Šunjić. On izrasta u svjetsku klasu na mjestu zadnjeg veznog. Sve prati, sve čita, agresivan je i puno trči.
Gavranović je pak još jednom pokazao sve one kvalitete koje posjeduje. Snalažljivost u 16 metara, instinkt “killera” i općenito opasnost koju predstavlja po protivnika, zaista su za svaku pohvalu. U njemu, ali i Petkoviću koji je drugačiji tip igrača, Dinamo ima dvije najbolje špice lige.
Ova utakmica još je malo približila Dinamo matematičkom osiguranju naslova, a ujedno i donijela osmijeh na lice, jer je uvijek lijepo pobijediti povijesnog rivala.
Momčad se sada okreće novoj zadaći, dvoboju protiv Rudeša u subotu.
Dario Horvat
Stavovi izneseni u tekstu su osobni stavovi autora i ne odražavaju stav GNK Dinamo. GNK Dinamo se u potpunosti odriče svake odgovornosti koja na bilo koji način može nastati iz ili je na bilo koji način vezana za sadržaj naveden u tekstu, za bilo koje radnje korisnika/posjetitelja uporabom ili zlouporabom sadržaja iz teksta te za bilo kakvu štetu koja može nastati korisniku/posjetitelju ili bilo kojoj trećoj strani u vezi s uporabom ili zlouporabom ovog teksta.