FAVBET logo

Cipar - Hrvatska 0:4

Lovren i Soldo strijelci za Hrvatsku U-19

Autor fotografije: hns-cff.hr

Hrvatska reprezentacija do 19 godina svladala je u prvom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo vršnjake iz Cipra s 4:0. Za Hrvatsku su nastupali Dinamovi prvotimci Adrian Šemper te Vinko Soldo. Dok je Šemper branio svih 90 minuta i sačuvao svoju mrežu netaknutom, Soldo je u postigao pogodak u 52. minuti susreta.

Uz spomenuti duo, protiv Cipra igrali su još četvorica Dinamovih igrača. Nikola Moro s kapetanskom vrpcom predvodio je reprezentaciju, Davor Lovren postigao je prvi pogodak na utakmici u 37. minuti, a još su igrali Marko Gjira i Matej Hudećek.

Podsjetimo, Hrvatska igra prvu fazu kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Nakon visoke pobjede protiv Cipra, Hrvatska 11. studenog ponovno igra u Kotoru protiv Farskih Otoka (od 12 sati), dok u posljednjem kolu igra s domaćinom, Crnom Gorom (14. studenog) u Budvi s početkom u 11 sati.

Cipar - Hrvatska 0:4 (0:1)

Hrvatska U-19: Šemper - Oluić (64. Hudećek), Erlić, Soldo (76. Stanić), Gjira (81. D. Halilović) - Kalaica - Lovren, Majer, Moro, Brekalo - Majić

Strijelci: 1:0 Lovren (37), 2:0 Soldo (52), Majić (60), Majer (61)