Uspješno ste potvrdili svoj korisnički račun
Molimo odredite svoju lozinku prije nego nastavite
Link za ponovno postavljanje lozinke poslan je na vašu E-mail adresu. Možete zatvoriti ovu stranicu i nastaviti oporavak računa putem linka.
Registracija je uspješno izvršena. Na tvoj mail smo poslali link za potvrdu korisničkog računa.
Uspješno ste potvrdili svoj korisnički račun
Molimo odredite svoju lozinku prije nego nastavite
Odabrali ste resetiranje lozinke
Molimo postavite novu lozinku za svoj korisnički račun
Postani dio Dinamove obitelji!
Registriraj se i uživaj u svim pogodnostima korisničkog računa na Dinamovoj stranici
Prijavi se i uživaj u svim pogodnostima korisničkog računa na Dinamovoj stranici
Ne možeš pronaći ono što tražiš?
Možda ti pomogne nešto od sljedećeg:
GNK Dinamo – FC Dinamo Brest 1:0 (1:0)
Prijateljska utakmica, Turska, Belek, 9.2.2017.
Dinamo: Livaković - Stojanović, Sigali, Lešković, Matel - Pavičić, Antolić (od 79. Moro) - Olmo (od 76. Fiolić), Machado (od 61. Sammir), Guilherme (od 61. Šitum) - Hodžić (od 79. Gojak)
Dinamo Brest: Malherbe - Aliseyko, Lebedev, Gavrilovich, Vitus - Legchilin, Bukatkin - Osuchukwu, Torres, German - Fameyeh (još su igrali Avramia, Chizh, Seo'Ko, Demeshko
Strijelci: 1:0 Hodžić (24.)
Modri su pretposljednji dan boravka u Beleku snage odmjerili s bjeloruskim imenjakom Dinamo Brest te su upisali zasluženu 1:0 pobjedu. Lijepu su akciju za slavlje u 24. minuti odigrali Antolić i Hodžić koji je novim pogotkom ujedno postao i najbolji strijelac priprema (ukupno pet pogodaka).
Kao što je najavio ranije, za posljednje dvije prijateljske utakmice koje su odigrane dva dana zaredom trener Ivajlo Petev raspodjelio je minutažu svim igračima. Protiv Dinama iz Bresta na golu je bio Livaković, dok su u obrani bili Stojanović i Matel na stranama te Sigali i Lešković kao stoperi. U sredini su igrali Pavičić i kapetan Antolić ispred kojih su krenuli Olmo, Machado i Guilherme. Špica je od prve minute bio Hodžić.
Dinamo u Turskoj
Dinamo - Dnjipro 3:1
Dinamo - Zaglebie Lubin 3:1
Dinamo - Žilina 2:0
Dinamo - Slovan Bratislava 2:2
Dinamo - Zorja Luhansk 2:2
Dinamo - Sileks 4:1
Dinamo - Dinamo Brest 1:0
Ušli su Modri u utakmicu čvrsto, ali jednako je tako krenuo i bjeloruski klub pa smo u prvih dvadesetak minuta gledali prilike s obje strane. Dobro su igrači Dinama blokirali napade Bresta, dok je i obrana kluba iz Bjelorusije bila na solidnom nivou. Pokušavali su od početka Hodžić ubačajem za Machada pa onda Stojanović i Olmo ubačajima s desne strane, ali lopta je svaki put ostala u bloku. Pokušao je u 20. minuti Stojanović silovito iskosa s desne strane, ali prizemnu je vratar Malherbe spretno spasio.
Čekali smo do prvog pogotka Modrih 24 minute, a lijepu su akciju za slavlje odigrali kapetan Antolić i Hodžić. Antolić je osvojio loptu, krenuo sam prema kaznenom prostoru, kroz obranu Bresta s nekih 20 metara gurnuo do Hodžića koji je ostao sam i iskosa malo s desne strane s nekih pet metara loptu pokraj vratara Malherbea poslao u bliži kut za vodstvo.
Nova odlična situacija već u 30. minuti kada je Hodžić gurnuo naprijed za Guilherema koji s desne strane iskosa vraća pred gol prema Machadu, ali Portugalac na kraju loptu šalje preko gola. Šteta jer bila je to izgledna prilika za povećanje prednosti. Ubrzo nakon toga sjajno je reagirao Livaković kada je obranio direktni udarac na gol iz slobodnog udarca. Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata.
Modri su tijekom priprema za proljetni dio sezone ostvarili pozitivan niz od sedam prijateljskih utakmica bez poraza, a mogu se pohvaliti statistikom od pet pobjeda i dva remija. Na listu strijelaca upisalo se čak deset igrača, a vodeći je Hodžić s ukupno pet golova.
U 49. minuti nova dobra prilika za Modre, ali Machado iz slobodnog udarca iskosa s lijeve strane pogađa vanjski dio mreže. Imao je i Brest dobru priliku u 62. minuti kada je Bukatkin silovito odapeo s 20-ak metara, ali lopta je otišla pokraj lijeve vratnice.
U 68. minuti pokušao je Šitum s nekih osam metara, ali je njegov pokušaj ostao u bloku, a od prilika Modrih možemo još izdvojiti šansu iz 89. minute. Gojak je u punom trku s desne strane ubacio pred gol, ali lopta je bila malo prebrza za Pavičića. Na kraju akcije Domagoj se odlučio na udarac s desne strane iskosa, ali protivnik blokira. Do kraja susreta rezultat je ostao 1:0 za Dinamo, a hrvatski je prvak tako neporažen uz sjajnu statistiku zaključio pripreme.
Nakon još jedne dobre utakmice i zaslužene pobjede igrači Dinama pripremaju se za povratak na Maksimir. U petak ujutro odradit će posljednji trening u Beleku, a navečer je na rasporedu let prema Zagrebu.