Uspješno ste potvrdili svoj korisnički račun
Molimo odredite svoju lozinku prije nego nastavite
Link za ponovno postavljanje lozinke poslan je na vašu E-mail adresu. Možete zatvoriti ovu stranicu i nastaviti oporavak računa putem linka.
Registracija je uspješno izvršena. Na tvoj mail smo poslali link za potvrdu korisničkog računa.
Uspješno ste potvrdili svoj korisnički račun
Molimo odredite svoju lozinku prije nego nastavite
Odabrali ste resetiranje lozinke
Molimo postavite novu lozinku za svoj korisnički račun
Postani dio Dinamove obitelji!
Registriraj se i uživaj u svim pogodnostima korisničkog računa na Dinamovoj stranici
Prijavi se i uživaj u svim pogodnostima korisničkog računa na Dinamovoj stranici
Ne možeš pronaći ono što tražiš?
Možda ti pomogne nešto od sljedećeg:
Na današnji dan...
15.8.1960.
Nice – Dinamo 1-2 (prijateljska)
Dinamo je svratio na prijateljsku utakmicu protiv Nice, staroga znanca još iz natjecanja za Grasshoppers kup. U ljeto 1960. momčad Nice više nije imala onakvu snagu kakva ju je krasila godinu ranije kad je osvojila naslov prvaka Francuske za 1958/’59. No, i dalje su bili i te kako kvalitetna momčad. U prijateljskoj utakmici odigranoj u večernjem terminu domaći su na poluvremenu vodili s 1-0, a strijelac je bio Jean-Louis Leonetti udarcem s više od 20 metara. U drugom su dijelu rezultat preokrenuli Ilijas Pašić golom u 50. i Luka Lipošinović u 60. minuti za pobjedu plavih s 2-1.
15.8.1971.
Dinamo – Universidad Catolica 5-1 (prijateljska)
U Maksimiru je gostovala Universidad Catolica, član slavnoga terceta čileanskog nogometa, klub iz skupine “velikog trojca” kojega još čine Colo Colo i Universidad de Chile. U prijateljskoj utakmici na maksimirskom travnjaku plavi su pobijedili čak sa 5-1. Utakmica je Dinamu poslužila kao zadnja provjera uoči početka sezone. Dvostruki strijelci bili su Josip Lalić i Antun Crnić, jednom je mrežu zatresao i Mladen Ramljak. Strijelac za goste bio je Julio Crisosto.
15.8.2007.
Werder – Dinamo 2-1 (Liga prvaka, 3. pretkolo, prva utakmica)
Niti vodstvo na samome izmaku prvoga poluvremena nije Dinamovim nogometašima pomoglo na putu do pobjede protiv Werdera u Bremenu. Furioznim naletom u početnim sekundama drugoga dijela Hugo Almeida iskoristio je nespretnost maksimirske obrane i izjednačio, a potkraj utakmice Daniel Jensen projektilom sa 25 metara proparao mrežu. Odmah su potom domaći bili i nadomak trećem golu kad je Dinamov vratar Georg Koch nakon udarca Pera Mertesackera izvlačio loptu s gol-crte. Ali, i Mario Mandžukić u sučevoj je nadoknadi glavom poslao loptu uza samu vratnicu. Kako god, Dinamo se u Bremenu predstavio vrlo dobrom igrom, na trenutke bio bolji od svojega domaćina, ali Werder je u toj prvoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka ipak pobijedio s 2-1. Priča se kasnije praktički ponovila i u Zagrebu gdje su Nijemci, unatoč boljoj igri plavih, na iskustvo i uz asistenciju norveškoga suca prošli dalje. Dinamo je potom preselio u Kup Uefe, u nezaboravnom okršaju preskočio Ajax u Amsterdamu i plasirao se u skupinu. U Bremenu su plavi stvarali brojne prilike, vješto ih kreirali preko koridora koje su probijali Sammir na desnoj, pa Etto i na desnoj i lijevoj, Luka Modrić sa svih strana... Boško Balaban je, nakon svojih dviju propuštenih prilika, tada smjestio loptu u gol. Sve mu je zapravo priredio Mandžukić, koji je ušao tek u 38. minuti kad je zbog ozljede na klupu morao Tomo Šokota. No, na startu drugoga dijela Boubacar Sanogo “ukrao” je loptu, proslijedio Almeidi čiji je prvi udarac Koch odbio. Ali, u nastavku akcije lopta se otkotrljala pred samu gol-crtu gdje ju je Almeida u novom pokušaju ipak ubacio u mrežu. Četiri minute prije kraja Jensen je sa 25 metara katapultirao loptu u gol za pobjedu domaćih.