Uspješno ste potvrdili svoj korisnički račun
Molimo odredite svoju lozinku prije nego nastavite
Link za ponovno postavljanje lozinke poslan je na vašu E-mail adresu. Možete zatvoriti ovu stranicu i nastaviti oporavak računa putem linka.
Registracija je uspješno izvršena. Na tvoj mail smo poslali link za potvrdu korisničkog računa.
Uspješno ste potvrdili svoj korisnički račun
Molimo odredite svoju lozinku prije nego nastavite
Odabrali ste resetiranje lozinke
Molimo postavite novu lozinku za svoj korisnički račun
Postani dio Dinamove obitelji!
Registriraj se i uživaj u svim pogodnostima korisničkog računa na Dinamovoj stranici
Prijavi se i uživaj u svim pogodnostima korisničkog računa na Dinamovoj stranici
Ne možeš pronaći ono što tražiš?
Možda ti pomogne nešto od sljedećeg:
Ne treba previše defetistički pristupati porazu u Andaluziji već treba istražiti uzroke takvog realnog ishoda. Sevilla je bolja momčad, uigranija, s većim brojem kvalitetnih igrača i to je realnost. Nije Dinamo novak u Ligi prvaka, ovo je već treće sudjelovanje u zadnjih 5 sezona, nagledali smo se raznih poraza, te se ne može pričati da je potop 4:0 u Sevilli nekakav šok.
Problem je što je lanjski Dinamo postavio određene standarde za koje se očekivalo da mogu biti ostvareni i ove godine. Dakle, konstantan napredak je ono što se očekuje. Lani je pao Arsenal, te je Olympiacos u 2 navrata prošao bez poraza, a da ni sami ne znaju kako. I onda ove godine ponovno povratak na staro stanje. Prodani su Pjaca i Rog, Ademi je suspendiran, a alternative s klupe nisu iz kategorije talenata ranga Modrića i Kovačića, osim Ćorića koji ima magiju u nogama, ali i neke druge probleme kao obvezna igra.
Sinoć se Dinamo realno nije sastao s loptom, izuzev šanse Soudanija i 2-3 polukontre koje su obećavale, ali samo obećavale. Cijela momčad je podbacila, osim dvojice igrača. Jedan je sinoć vrlo opasni Fernandes koji nije imao s kime igrati, a drugi je Livaković. No, kakva korist od njih kada je obrana bila na streljani, pa se spori Schifo morao hrvati s okretnim Viettom koji nije niti igrač neke top klase (otpisan kod Simeonea), ali je za Schifu prebrz i na konto toga je zabio prvi gol. S druge strane je Stojanovića uništavao Vitolo, a vezni red nije mogao zadržati loptu niti 10 sekundi. Kada se na to doda vrlo glupo isključenje Stojanovića, potop je bio neminovan. Iako čini mi se da je sudac ipak bio prelak na okidaču kada je dodjela kartona u pitanju, pogotovo je olako dao drugi žuti desnom beku koji je išao oštro, ali je i igrač Seville poletio kao da ga je udario kombi.
Dinamo se sada okreće HNL-u, gdje je Rijeka i dalje na velikih +6 i lišena europskih obveza igra vrlo dobro. Hajduk je zaostao i ne predstavlja neku ozbiljnu prijetnju, pogotovo ako uzmemo u obzir očajno financijsko stanje Splićana.
Što se Lige prvaka tiče, čak i nakon 4 poraza Dinamo može prezimiti u Europi. Trebao bi doduše pobijediti Lyon doma i Juventus u gostima, ali teoretska šansa je tu. Što se Lyona tiče, strahujem za posjetu na Maksimiru u idućem kolu. Dinamo ne stoji dobro na tablici, euforije nema među navijačima, a jesen je došla na vrata, čitaj kiša i temperatura oko 2-3 stupnja. Kada na to dodamo kronični problem nedostatka krova na Maksimiru, postoji bojazan da će broj gledatelja biti mizeran. Da je stadion bolji, bilo bi više gledatelja, a uz huk sa tribina i momčad bi igrala bolje. Lyon svakako nije nepobjediv, a eventualno slavlje bi osim satisfakcije dalo i sjajan financijski poticaj klubu uoči zime.
Dario Horvat
Stavovi izneseni u tekstu su osobni stavovi autora i ne odražavaju stav GNK Dinamo. GNK Dinamo se u potpunosti odriče svake odgovornosti koja na bilo koji način može nastati iz ili je na bilo koji način vezana za sadržaj naveden u tekstu, za bilo koje radnje korisnika/posjetitelja uporabom ili zlouporabom sadržaja iz teksta te za bilo kakvu štetu koja može nastati korisniku/posjetitelju ili bilo kojoj trećoj strani u vezi s uporabom ili zlouporabom ovog teksta.