Uspješno ste potvrdili svoj korisnički račun
Molimo odredite svoju lozinku prije nego nastavite
Link za ponovno postavljanje lozinke poslan je na vašu E-mail adresu. Možete zatvoriti ovu stranicu i nastaviti oporavak računa putem linka.
Registracija je uspješno izvršena. Na tvoj mail smo poslali link za potvrdu korisničkog računa.
Uspješno ste potvrdili svoj korisnički račun
Molimo odredite svoju lozinku prije nego nastavite
Odabrali ste resetiranje lozinke
Molimo postavite novu lozinku za svoj korisnički račun
Postani dio Dinamove obitelji!
Registriraj se i uživaj u svim pogodnostima korisničkog računa na Dinamovoj stranici
Prijavi se i uživaj u svim pogodnostima korisničkog računa na Dinamovoj stranici
Ne možeš pronaći ono što tražiš?
Možda ti pomogne nešto od sljedećeg:
U šali bismo mogli primijetiti da se Dinamo nalazi u – temeljima slovenske reprezentacije. I aktualni izbornik i kapetan dio su svoje karijere proveli u maksimirskom klubu. Izbornik Srečko Katanec nastupao je za plave u sezoni 1985/'86., a kapetan Boštjan Cesar nekadašnji je Dinamov junior, koji je ujesen 2005., sa 23 godine, prešao u slavni Olympique Marseille. Njihovim je stopama ovih dana krenuo i novopridošli Dinamov desni branič Petar Stojanović, koji je pod Katanecovim vodstvom već upisao tri nastupa za reprezentaciju.
Još od doba proslavljenoga vratara Građanskog, Maksa Mihelčiča, do danas, plavi su dres nosila 13-orica slovenskih nogometaša:
Maks Mihelčič
Uz Franju Glasera bio je zasigurno najveća vratarska zvijezda Građanskog. S plavima je osvojio dva naslova prvaka, 1926. i 1928. godine, pri čemu je dohvatio aureolu jednoga od glavnih junaka. Rođen je u Ljubljani, a povijesni mu zapisi prezime bilježe u objema varijantama: Mihelčič i Mihelčić. U Dinamu je, neposredno nakon Drugoga svjetskog rata, imao ulogu trenera vratara.
Stanislav Kreč
Sudjelovao u sezoni u kojoj su plavi osvojili naslov prvaka 1928. godine, ali nije postao standardni član udarne momčadi.
Boris Župančič
I on je, slično kao i Kreč, s plavima dohvatio naslov prvaka, ali se nije ustalio u momčadi. Pokal je podignuo 1937. godine.
Mladen Kranjc
U Dinamo je došao početkom sedamdesetih godina iz Maribora i zadržao se tek jednu sezonu. Prethodno je u dresu ljubičastih blistao zajedno s maksimirskom legendom Zdenkom Kobešćakom.
Milan Ćalasan
Rođen je u Mariboru, u Maksimir je došao iz ljubljanske Olimpije, a s plavima je osvojio Kup 1980. i prvenstvo dvije godine kasnije. Zaigrao je u prvoj utakmici finala Kupa 1980. kad su Zagrepčani svladali Crvenu zvezdu 1:0. U lovu na naslov prvaka 1982. igrao je sporadično. Danas je nogometni menadžer.
Srečko Katanec
Aktualni izbornik slovenske nogometne reprezentacije zasigurno je najveće ime slovenskoga nogometa u Dinamovoj povijesti. Iako je u ljeto 1985. godine došao kao velika zvijezda prijelaznoga roka, u Maksimiru je odigrao tek jednu sezonu i potom otišao u Partizan. Ujesen je 1988. u dresu Stuttgarta preskočio plave u 2. kolu Kupa Uefe.
Stanislav Komočar
Nekadašnja velika maksimirska nada, plavokosi ljevokrilni napadač, stigao je u Dinamo iz Olimpije, ali ipak nije izgradio pompoznu karijeru. Bio je na posudbama u NK Zagrebu pa ponovno u Olimpiji, a najviše ga pamtimo po pogotku Crvenoj zvezdi u polufinalu Kupa 1986. godine za pobjedu 4:0.
Gregor Židan
Popularni je slovenski branič ostao zapamćen kao strijelac zadnjega pogotka u dvobojima Dinama i Crvene zvezde. Mrežu je zatresao u Maksimiru u 31. kolu u svibnju 1991. godine, i to minutu prije kraja za pobjedu 3:2. U listopadu prethodne godine nastupio je za hrvatsku reprezentaciju u povijesnoj utakmici protiv SAD-a u Maksimiru. No, u sezoni 1989/'90. Židan je u dresu Olimpije zabio čak dva pogotka Dinamu u Ljubljani za pobjedu zelenih 3:0 čime su Zagrepčani dodatno izgubili korak u borbi za naslov prvaka.
Primož Gliha
Za plave je odigrao dvije prvenstvene utakmice, i to u zadnjoj sezoni lige bivše SFRJ, a pritom zabio dva pogotka. Sljedeće je jeseni sudjelovao i u dvobojima Kupa Uefe protiv turskoga Trabzonspora. Glihu ipak ponajviše pamtimo po utakmici Hrvatske i Slovenije u Splitu u travnju 1997. u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Francuskoj. Dvoboj je završen bez pobjednika, 3:3, a sva je tri pogotka za Sloveniju postigao upravo Gliha.
Marinko Galič
U Maksimiru je proveo samo jesensku polusezonu 1996. godine pod vodstvom Otta Barića nakon čega je preselio u NK Zagreb. Kasnije je sa Slovenijom nastupio na EP 2000. i SP 2002.
Zoran Pavlović
Došao je u ljeto 1999. godine nakon što su ga maksimirski treneri zapazili u dresu Rudara iz Velenja. U Maksimiru je proveo dvije godine i ostavio vrlo dobar dojam. Sa slovenskom je reprezentacijom igrao na EP 2000. i SP 2002.
Miha Golob
U Maksimir je došao u siječnju 2001. kao daroviti 20-godišnjak, također iz Rudara iz Velenja. Ipak, za plave nije upisao nijedan službeni nastup. Ujesen 2003. bio je u sastavu Maribora u dvobojima protiv Dinama u pretkolu Lige prvaka kad su plavi prošli dalje. Štoviše, u prvom je dvoboju u Mariboru, nakon Dinamova vodstva 1:0, pokrenuo akciju za izjednačenje i konačnih 1:1.
Boštjan Cesar
Nekadašnji Dinamov junior, a danas kapetan slovenske reprezentacije, otišao je iz Maksimira ujesen 2005. nakon 6. kola. Tada je, sa 23 godine, potpisao ugovor za Olympique Marseille. Sa Slovenijom je igrao na SP 2010. Zajedno s Cesarom je, u sastavu Dinamovih juniora, nastupao još jedan slovenski nogometaš, Miha Perme, ali nije dogurao do prve momčadi.