FAVBET logo

Hrvatska - Island 2:0

Pivariću 90 minuta u pobjedi Hrvatske

Autor fotografije: Goran Stanzl/PIXSELL

Hrvatska reprezentacija svladala je Island s 2:0 u sklopu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji. Hrvatska je postigla prvi pogodak u 15. minuti susreta kada je Marcelo Brozović plasiranim udarcem poslao loptu u mrežu. U sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena ponovno je Brozović plasiranim udarcem postigao pogodak za konačnih 2:0.

Od dvojice Dinamovih igrača, Josip Pivarić odigrao je vrlo dobrih 90 minuta, u par navrata dobrim reakcijama otklonio je opasne napade gostiju. Ante Ćorić utakmicu je gledao s klupe za pričuve.

S nova tri boda Hrvatska je potvrdila prvo mjesto s 10 osvojenih bodova u četiri odigranih utakmica. Za tri dana Hrvatska igra prijateljsku utakmicu u Belfastu protiv Sjeverne Irske.

Hrvatska -  Island 2:0 (1:0)

Hrvatska (4-2-3-1): Subašić – Vrsaljko, Ćorluka, Vida, Pivarić – Badelj, Kovačić (46. Modrić) – Brozović, Rakitić (85. Kramarić), Perišić – Mandžukić (90. Čop)

Strijelci: 1:0 Brozović (15), 2:0 Brozović (90)