Nemaš račun? Registriraj se

Registracija je uspješno izvršena. Na tvoj mail smo poslali link za potvrdu korisničkog računa.

Hvala vam
Nova Lozinka

Uspješno ste potvrdili svoj korisnički račun

Molimo odredite svoju lozinku prije nego nastavite

Odabrali ste resetiranje lozinke

Molimo postavite novu lozinku za svoj korisnički račun

Nemaš račun?
Nemaš račun? Registriraj se

Postani dio Dinamove obitelji!

Registriraj se i uživaj u svim pogodnostima korisničkog računa na Dinamovoj stranici

Presented by

FAVBET logo

Ne možeš pronaći ono što tražiš?
Možda ti pomogne nešto od sljedećeg:

Dinamo danas broji 48559 članova i prijatelja kluba
Učlani se

Segesta uzvratila plavima za lanjski poraz

Ne znamo je li Segestin trener svojim igračima pripremio poseban motivacijski govor i pokazao im snimku od prije točno 19 godina, ali uspjeli su ponoviti tadašnji uspjeh i – pobijediti Dinamo. U pripremnom ogledu u Sisku domaći su svladali drugu maksimirsku momčad sa 3-1 te im se tako revanširali za dvoboj odigran šest mjeseci ranije, također u Sisku, kad je momčad trenera Sretena Ćuka slavila 1-0 pogotkom Filipa Škvorca iz jedanaesterca.

Ovaj put nije bilo Škvorca, koji se još uvijek oporavlja od ozljede, a ni podloga nije bila ista: umjesto na glavnom travnjaku, sučelili su se na umjetnoj travi pomoćnoga sisačkog igrališta.

Time su, dakle, Siščani ponovili uspjeh starije generacije kluba, koja se može pohvaliti da je u člak dva navrata pobijedila maksimirsku momčad. Tada je, doduše, bila riječ o prvenstvenim utakmicama. U veljači 1996. bilo je 1-0, dok je nešto ranije, u listopadu 1994., Segesta pobijedila 2-1.

Ovom je prilikom mrežu plavih načeo Jalušić u 30. minuti. S desne je strane zavrnuo loptu u sredinu, ona se odbila od bloka i pritom dobila parabolu koja je prevarila vratara i odsjela u gornjem kutu. Plavi su izjednačili osam minuta kasnije nakon akcije iz slobodnoga udarca sa 40 metera s desne strane: Capan je dočekao ubačaj "na drugoj stativi“ i proslijedio loptu u mrežu.

Pobjedu Siščanima osigurao je prezimenjak nekad popularnoga Dinamova napadača s početka osamdesetih godina: Dumbović. Pogotke je postigao u 78. i 81. minuti nakon dviju Sertićevih asitencija.

 

SEGESTA: Malenica, Jalušić, Vranić, Lovrić, Bagarić, Veli Zenuni, Carlos, Špišić, Vučemilović, Prša, Hrnčević (još su igrali Dolenčić, Horvat, Križe, Borković, Vebi Zenuni, Sklezur, Krmpotić, Šipuš, Svetopetrić, Eberl, Sertić)

DINAMO II: Miškić – Boras, Borevković, Capan, Sosa – Šunjić, Muhar; Burić, Halilović, Fintić – Vlak (još su igrali Jajalo, Iharoš, Brekalo, Lovren, Borovec, Moro, Soldo)

STRIJELCI: 1-0 Jalušić (30.), 1-1 Capan (38.), 2-1 Dumbović (78.), 3-1 Dumbović (81.)

Kopirano!