Nemaš račun? Registriraj se

Registracija je uspješno izvršena. Na tvoj mail smo poslali link za potvrdu korisničkog računa.

Hvala vam
Nova Lozinka

Uspješno ste potvrdili svoj korisnički račun

Molimo odredite svoju lozinku prije nego nastavite

Odabrali ste resetiranje lozinke

Molimo postavite novu lozinku za svoj korisnički račun

Nemaš račun?
Nemaš račun? Registriraj se

Postani dio Dinamove obitelji!

Registriraj se i uživaj u svim pogodnostima korisničkog računa na Dinamovoj stranici

Presented by

FAVBET logo

Ne možeš pronaći ono što tražiš?
Možda ti pomogne nešto od sljedećeg:

Dinamo danas broji 50908 članova i prijatelja kluba
Učlani se

Dinamo – Sevilla 1:0

Sevilla strepila do zadnjih sekundi, Dinamo bio nadomak prolazu

Siloviti prodor Marka Bulata desnom stranom, hulkovskom je snagom prošao kroz španjolsku obranu i gađao u rašlje, a vratar Yassine Bounou uspio ju nekako iščupati paradom. Međutim, francuski je sudac François Letexier primijetio da je prilikom tog prodora lopta pogodila u ruku gostujućega braniča Marcosa Javiera Acuñu i pokazao na bijelu točku. Mislav Oršić u toj je, 65. minuti pogodio mrežu iz jedanaesterca i – zapalio maksimirske tribine!

Ipak, unatoč silovitom pritisku plavih, brojnim prilikama, vatrici u suparničkom kaznenom prostoru, žestokoj potpori s tribina i činjenici da je maksimirski gost do zadnjih trenutaka strepio za prolaz, dalje ipak ide – Sevilla. Nakon što su Andalužani u prvom dvoboju na svom terenu slavili s 3:1 Dinamo je u uzvratu pobijedio je s nedovoljnih 1:0 pa će tako u osmini finala Europa lige ipak igrati Sevilla.

Igrači Dinama za svoju su izvedbu, borbenost, silinu i presing kojim su u kut stjerali drugoplasiranu momčad španjolskog prvenstva ispraćeni ovacijama s tribina. Pljesak zagrebačke publike je prilikom dobio je i Sevillin kapetan Ivan Rakitić.

Nakon Oršićeva je pogotka Dinamo dvaput bio nadomak novom golu, i to u razmaku od samo 30-ak sekundi. Prvo je Petar Bočkaj torpedirao pod gredu, a vratar Bounou izbio u zadnji trenutak u korner. Ubrzo je potom, nakon ubačaja  s desna, Luka Menalo zahvatio loptu na bližoj vratnici, ali je sevillski vratar i ovaj put čudesnim letom spriječio pogodak. Štoviše, u 89. je minuti Oršićev plotun s 18 metara prohujao pored rašlji.

Dinamo je zaigrao otvorenije, čvrstim gardom i unatoč brojnim izostancima standardnih igrača, uz gotovo kompletan promiješani vezni red, žestoko zagrizao od samoga početka. Uostalom, plavi  su i morali juriti zaostatak od dva gola razlike. Sevilla je, dakako, nastojala smiriti igru, kontrolirati ritam, ali Dinamo je uporno pleo mrežu i u nekoliko navrata uspijevao zaprijetiti.

Tako je, primjerice, već u 4. minuti Stefan Ristovski s desne strane lansirao sjajnu dijagonalu na drugu vratnicu, Loptu je ondje dočekao Daniel Štefulj i u padu volejem odigrao povratna na vrh peterca, ali završila je u bloku.

Deset minuta kasnije Kevin Theophile također je zavrnuo s desna u peterca, i to beš prema Ristovskom, ali Gonzalo Montiel glavom je izbacio loptu u korner,

U 20. je minuti s centra nadirao Josip Mišić, osjetio prazan koridor, došao do ruba kaznenoga prostora, ciljao kut, ali je u zadnji trenutak sevillski branič skrenuo loptu u korner. Štoviše, uhvatila je vratara na krivoj nozi i prohujala uza samu vratnicu.

Maksimir je eksplodirao u 34. minuti nakon efektne akcije plavih. Povukao ju je Amer Gojak, poslao udesno za Marka Tolića, a on u driblingu u trku prošao trojicu čuvara. U kaznenom je prostoru pronašao sveprisutnog Gojaka koji izbio sam pred vratarem Bounouom, ali mu je s leđa naletio Diego Carlos. Sudac Letexier procijenio da nije bila riječ o prekršaju za jedanaesterac i zaradio gromke zvižduke s tribina.

U samome smiraju prvoga dijela opet je Tolić u driblingu prošao obranu, ali je s ruba kaznenoga prostora ipak izabrao udarac umjesto dodavanje... Lopta je završila u bloku.

Gosti su ozbiljnije zaprijetili na otvaranju drugoga dijela kad je Jesus Corona ubacio s lijeva, Jules Kounde glavom gađao sa sedam metara, a Dominik Livaković uhvatio loptu.

Nakon goropadnoga prvog dijela plavih gosti su u nastavku polako povezali konce, pomogao im je u tome i ulazak iskusnoga Jesusa Navasa, češće su znali svratiti pred Dinamov kazneni prostor pa je tako i trener Željko Kopić ubrzo ojačao defenzivni blok u veznom redu povukavši Tolića na klupu i ubacivši Bulata koji je na kraju i inicirao jedini pogodak. Plavi su se nakon toga vratili u svoj siloviti ritam i cijelo vrijeme držali sevillsku obranu na konopcima.

Na samom izmaku utakmice, u prvoj minuti sučeve nadoknade, Sevillin Thomas Delaney isključen je zbog drugog žutog kartona, što je bio novi impuls za ionako rasplamsalu plavu momčad i tribine, ali ipak nije bilo dovoljno vremena.

 

Zagreb, 24. veljače 2022.

Play-off Europa lige, uzvrat

Dinamo – Sevilla

(prva utakmica: Sevilla – Dinamo 3:1)

Stadion Maksimir

Dinamo: Livaković – Theophile, Šutalo, Franjić – Ristovski (62. Špikić), Tolić (53. Bulat), Mišić, Gojak (75. Menalo), Štefulj (62. Bočkaj) – Petković (62. Emreli), Oršić

Trener: Željko Kopić

Sevilla: Bounou – Montiel (46. Navas), Kounde, D. Carlos (46. Delaney), Acuña – P. Gomez, Fernando, Rakitić (71. Jordan) – Ocampos, R. Mir (81, En-Nesyri), Corona (71. O. Torres)

Trener: Julen Lopetegui

Sudac: François Letexier (Francuska), Gledatelja: 9.788

Crveni karton: Delaney (90+1. - drugi žuti)

Strijelac: 1:0 Oršić (65. - 11 m)

 

Kopirano!