Uspješno ste potvrdili svoj korisnički račun
Molimo odredite svoju lozinku prije nego nastavite
Link za ponovno postavljanje lozinke poslan je na vašu E-mail adresu. Možete zatvoriti ovu stranicu i nastaviti oporavak računa putem linka.
Registracija je uspješno izvršena. Na tvoj mail smo poslali link za potvrdu korisničkog računa.
Uspješno ste potvrdili svoj korisnički račun
Molimo odredite svoju lozinku prije nego nastavite
Odabrali ste resetiranje lozinke
Molimo postavite novu lozinku za svoj korisnički račun
Postani dio Dinamove obitelji!
Registriraj se i uživaj u svim pogodnostima korisničkog računa na Dinamovoj stranici
Prijavi se i uživaj u svim pogodnostima korisničkog računa na Dinamovoj stranici
Ne možeš pronaći ono što tražiš?
Možda ti pomogne nešto od sljedećeg:
Uvjerljiva pobjeda i sjajna izvedba protiv rumunjskog FCSB-a u zadnjem maksimirskom nastupu u ligaškoj fazi dobar je poticaj plavima uoči novih izazova, temelj na kojima grade optimizam za nadolazeće zahtjevne okršaje u borbi za osminu finala. Dinamo će u četvrtak u 18:45 sati dočekati belgijski Genk u prvom ogledu play-offa nokaut faze Europa lige što je u piramidi natjecanja ekvivalent 1/16 finala. Uzvrat je predviđen tjedan kasnije u Belgiji.
Izvjesno je tek da je pred maksimirskom momčadi snažan suparnik koji je ligaški dio nadmetanja završio na devetom mjestu s jednakim brojem bodova kao i osmoplasirana Roma. Ostao je Genk, tako, prvi ispod crte, samo su ga, eto, nijanse dijelile od tog osmog mjesta koje jamči izravan ulazak u osminu finala.
Dinamov trener Mario Kovačević pred novinarima je prvo obznanio stanje sa sastavom:
– Izvan kadra je Ismaël Bennacer, nema ga već dulje vrijeme, ali svi ostali su spremni. U dobroj smo formi i jedva čekamo utakmicu.
Kako vidite momčad Genka, gdje biste ju smjestili u usporedbi s dosadašnjim suparnicima u Europa ligi ove sezone?
– Svakako bih ih smjestio u gornju polovicu. Uostalom, samo im je jedan bod nedostajao da budu među prvih osam čime bi osigurali izravan plasman u osminu finala. Osvojili su 16 bodova u Europa ligi, a onda znate da je to momčad velike kvalitete, dvostruko su skuplji od nas. Prava su europska momčad, koja gaji okomit i brz nogomet. Imali smo problema s takvim suparnicima, ali izborili smo se, osigurali još dvije utakmice u europskoj konkurenciji, želimo i još više. Pokazali smo da možemo s njima, znamo da neće biti lako, ali pred našom publikom možemo do pozitivnog rezultata.
Kakav Dinamo možemo očekivati, ofenzivan kao protiv Istre 1961 ili ipak malo oprezniji?
– Kad god Dinamo igra u Maksimiru svi od njega uvijek očekuju samo pobjedu. Tako ćemo se i postaviti. Zanima me samo da odigramo dobro i pobijedimo, u Maksimiru su “padale” i puno bolje momčadi.
Kakav kadar možemo očekivati u ovoj utakmici?
– Ne bih puno o sastavu. Uglavnom, bitno je da su svi igrači u dobrom stanju, da smo čvrsti, takvi moramo biti na cijelom terenu...
Koja je osnovna kvaliteta Genka?
– Klub puno ulaže u momčad i, kažem, imaju jako dobre, brze, okomite igrače koji kroz dobru igru žele do pobjede. Takvi i mi želimo biti. Takvi smo u HNL-u, a zanima nas kako ćemo se postaviti protiv tako dobrog suparnika kao Genk. Njihova najveća opasnost? Ne bih o pojedincima, stvarno su dobri kao momčad, igraju okomito, a znaju i preskakati igru. Imaju individualnu kvalitetu i u sredini i prema naprijed pa tu moramo biti najoprezniji jer znaju iskoristiti i najmanju grešku. Nadam se da nećemo raditi greške. Vidim da Genk postiže stvarno puno pogodaka, ali puno ih i prima – zaključio je trener Kovačević.
Slično razmišlja i Dinamov branič Moris Valinčić:
– Genk je drukčija momčad od onih s kojima se susrećemo u HNL-u, brzi su, okomiti, direktni... Bit će zanimljiva i otvorena utakmica.
Valinčić se početkom veljače vratio u momčad u puni pogon nakon tri mjeseca izbivanja zbog ozljede. U kakvom je sad stanju?
– Prošlo je mjesec dana otkako sam u punom treningu i na optimalnoj sam razini. Mislim da je to – to. Imao sam jako dobar uvod u igru nakon oporavka od ozljede, lakšu utakmicu za početak, nakon toga derbi na što se nadovezala i bitna pobjeda protiv Istre 1961.
Koliko vam eventualno olakšava ili otežava posao to što prvu utakmicu igrate na svom terenu?
– Ne razmišljam puno o tome. Isključivo mislimo na to kako dobro odigrati, moramo se pridržavati svih trenerovih zahtjeva i onda nas ništa ne treba plašiti – dodao je Valinčić.